Reklama

Policjanci z Dębicy zatrzymali pijanych opiekunów czwórki dzieci. Nietrzeźwe były także dzieci. Wśród nich 2-miesięczne niemowle.
Policjanci na interwencje w Zwierniku pojechali w sobotę około godz. 15. W domu zastali dwoje dorosłych, 46-letniego mężczyznę oraz 33-letnią kobietę. Opiekowali się czworgiem małoletnich dzieci. Funkcjonariusze zbadali trzeźwość pary: mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu, natomiast kobieta 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci wezwali pogotowie. Lekarz zdecydował, że dzieci pojadą do szpitala, wszystkie były zaziębione. Policjanci zatrzymali opiekunów do wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień w tej sprawie.

Wstępne badania dzieci wykazały u nich infekcję, jak również obecność alkoholu w ich organizmach. Trójka z nich 10-letnia i 4-letnia dziewczynka oraz 6-letni chłopiec mieli 0,45 promila alkoholu we krwi, natomiast 2-miesięczny chłopiec 0,47 promila alkoholu we krwi.

Kobieta i mężczyzna odpowiedzą za bezpośrednie narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez sprawowanie opieki nad nimi w stanie nietrzeźwości.
Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: