Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Łańcuccy policjanci zatrzymali 40-letniego Ukraińca. Kierował ciężarówką, był pijany, w czasie jazdy uszkodził dwa pojazdy i 15 barierek energochłonnych. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, po godz. 18:00 na autostradzie A4, pomiędzy Przeworskiem a Łańcutem. Policjanci otrzymali informacje, że kierowca ciężarowego volvo uszkodził kilkanaście barier energochłonnych oraz dwa samochody osobowe, które najechały na oderwane elementy pochodzące z ciężarówki.

Kierowca zatrzymał się w Budach Łańcuckich, było podejrzenie, że może być pijany. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy volvo – 40-letniego obywatela Ukrainy. – Badanie wykazało u niego prawie 3 prom. alkoholu w organizmie – relacjonuje sierż. sztab. Wojciech Gruca z łańcuckiej policji.

40-latek nie miał również prawa jazdy, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna z towarem jechał na Słowację. Ukrainiec został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za jazdę po pijanemu odpowie przed sądem. Za to grozi mu do 2 lat więzienia, za sądowe złamanie zakazu nawet 5 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama