Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku

Promil alkoholu w organizmie miał 47-letni kierowca renault, który we wtorek w nocy w podprzeworskiej Gniewczynie Łańcuckiej na autostradzie A4 doprowadził do wypadku. Do szpitala trafiło sześć osób. 

Do wypadku doszło ok. godz. 23:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 47-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który kierował renault megane, jadąc autostradą „pod prąd” w kierunku Karkowa doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem sprinter.

Busem kierował 39-letni mężczyzna, a wraz z nim podróżowało 8 osób, wszyscy to obywatele Ukrainy. Dodatkowo w zdarzeniu uczestniczył jeszcze kierujący subaru, który najechał na tył mercedesa. Policjanci ustalili, że 47-latek był pijany, miał promil alkoholu w organizmie. Pozostali kierowcy byli trzeźwi.

W wypadku ranny został kierowca renault oraz 5 pasażerów, w tym dwoje dzieci, podróżujących busem. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali. – Życiu żadnego z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Utrudnienia na autostradzie trwały kilka godzin. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności zdarzenia. 

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama