Reklama

3,27 prom. alkoholu w organizmie miał 39-letni kierowca mitsubishi, który uszkodził trzy zaparkowane samochody. Mężczyznę zatrzymali tarnobrzescy policjanci. 

Przed godz. 1:00 w nocy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul. Kopernika w Tarnobrzegu nieznany sprawca jadąc samochodem uszkodził kilka zaparkowanych pojazdów. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce, zauważyli jadący w kierunku ulicy Wyspiańskiego samochód marki Mitsubishi z licznymi uszkodzeniami. Na widok podjeżdżającego radiowozu, kierowca mistubishi zatrzymała się  i szybko przeskoczył z miejsca kierowcy na tylne siedzenie auta.

W samochodzie siedział jeszcze inny mężczyzna, który zamknął oczy, udając, że śpi. Policjanci od razu nabrali podejrzeń, co do trzeźwości kierującego, czuć było od niego alkohol.

Badanie alkomatem wykazało u 39-letniego sprawcy kolizji 3,27 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna został trafił do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci ustalili, że pijany kierowca uszkodził trzy zaparkowane samochody.

39-letniemu mieszkańcowi Gorzyc policjanci przedstawili zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie on również za spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: