Zdjęcie: KWP Rzeszów

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 56-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Kierował oplem, a gdy zobaczył policjantów, to zaczął przed nimi uciekać.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów Sieniawy w powiecie przeworskim. W czwartek kilka minut po godz. 20:00 funkcjonariusze podczas patrolu w jednej z podsieniawskich miejscowości zauważyli osobowego opla. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zatrzymać opla, ale kierowca zaczął uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg i wkrótce uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Za kierownicą opla siedział 56-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. W wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu. Ponadto kierował samochodem pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowie przed sądem, m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu wbrew zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama