Zdjęcie: Adam / Czytelnik Rzeszów News

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu volkswagena z autobusem MPK na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa w Rzeszowie. Kierowca VW był pijany.

Jak nas poinformował podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, do zdarzenia doszło w czwartek (20 października) o godz. 14:45. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 23-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, który kierował VW, jechał ulicą Staroniwską i skręcał w lewo w ul. Witosa.

– Zderzył się z autobusem MPK linii nr 37, którym kierował 45-letni mężczyzna. Autobus w tym czasie jechał ulicą Langiewicza na wprost – w kierunku ulicy Staroniwskiej. W zderzeniu dwie osoby zostały niegroźnie poszkodowane: pasażerka autobusu i pasażerka volkswagena. Obie kobiety opatrzono na miejscu zdarzenia – przekazuje rzecznik Szeląg. 

Jak się okazało, kierowca VW był kompletnie pijany, miał ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 23-latek nie ustąpił na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu kierowcy MPK. Dokładne przyczyny kolizji wyjaśniają policjanci, którzy już (stan na godz. 16:30) zakończyli pracę na miejscu zdarzenia.

Są jeszcze utrudnienia w ruchu, wyjazd z ulicy Langiewicza jest częściowo zablokowany. Trwa aktualnie porządkowanie jezdni po kolizji. Funkcjonariusze przewidują, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 17:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama