Reklama

Był wulgarny, ubliżał i groził policjantom, jednego z nich pchnął. Rzeszowscy policjanci zatrzymali awanturującego się 40-letniego mężczyznę, którym okazał się poseł Dariusz Dziadzio z PSL.

Z soboty na niedzielę po godz. 3:00 nad ranem policjanci z Rzeszowa interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który awanturował się w recepcji hotelu. Wtedy do funkcjonariuszy w okolicach restauracji LUKR w galerii handlowej Millenium Hall podszedł inny mężczyzna.

– Zachowywał się głośno, krzyczał w stronę policjantów, przeszkadzał im w czynnościach. Nie chciał odejść. W pewnym momencie zbliżył się do jednego z funkcjonariuszy i pchnął go – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Poseł skuty kajdankami

Policjanci twierdzą, że mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Zachowywał się agresywnie, ubliżał policjantom i groził im. – Nie reagował na ich polecenia – twierdzą funkcjonariusze.

Policjanci użyli siły, założyli awanturnikowi kajdanki, umieścili go w radiowozie i przewieźli do izby wytrzeźwień. Tam, policjanci ustalili tożsamość mężczyzny na podstawie dokumentów, jakie miał przy sobie – dowodu osobistego oraz legitymacji poselskiej.

– To 40-letni poseł, mieszkaniec Rzeszowa – informuje KMP. Jak udało nam się dowiedzieć, posłem był Dariusz Dziadzio z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Policjanci odstąpili od umieszczenia posła w izbie wytrzeźwień i odwieźli go do domu, gdzie parlamentarzystą zaopiekowała się rodzina.

Policjanci wyjaśniają szczegóły zajścia. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji oraz zmuszanie go przemocą lub groźbą do zaniechania czynności służbowej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Próbowaliśmy się skontaktować z posłem Dziadzio, ale nie odbierał telefonu komórkowego. W Radiu Rzeszów powiedział, że to jego sprawa, co robi w wolnym czasie, a po południu wydał oświadczenie, w którym przepraszał wszystkich tych, którzy „poczuli się zgorszeni tym zdarzeniem”.

Z Twojego Ruchu do PSL

Dariusz Dziadzio posłem jest pierwszą kadencję. W 2011 r. do Sejmu dostał się z listy Ruchu Palikota (obecny Twój Ruch). W grudniu 2013 r. przeszedł do klubu parlamentarnego PSL. W kwietniu 2014 r. wstąpił do PSL, miesiąc później startował z list tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Teraz z trzeciego miejsca listy ludowców w okręgu rzeszowskim ponownie ubiega się o mandat posła.

Dziadzio pochodzi z Rzeszowa, jest absolwentem Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Przed objęciem mandatu poselskiego prowadził firmę zajmującą się szkoleniami dla kadry menedżerskiej w zakresie rozwoju przywództwa.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama