Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Wspólne sadzenie młodych dębów – to będzie główny punkt pikniku. Oprócz tego, dla mieszkańców przygotowano sadzonki drzew, miód z miejskiej pasieki i nasiona łąk kwietnych. 

To nie przypadek, że piknik odbędzie się w Parku Papieskim w Rzeszowie. – To tutaj w ubiegłym roku podczas mojej kampanii wyborczej posadziliśmy pierwsze drzewa – przypomina Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Wtedy też obiecał, że jeśli wygra walkę o najwyższy fotel w ratuszu, nasadzeń zieleni będzie więcej. 

– Sadzimy właśnie w mieście kolejną partię roślin, w tym także wysokich, kilkumetrowych drzew. Kolejne z nich zasadźmy wspólnie w Parku Papieskim podczas pikniku – zaprasza prezydent Fijołek. Do wkopania w ziemię będzie 15 młodych dębów.

Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował też 400 innych sadzonek, które mieszkańcy będą mogli zabrać do domu. Z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podzieli się miodem ze swojej pasieki i rozda nasiona łąk kwietnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dla dzieci także będą atrakcje. Strefa rekreacji, gier i zabaw, warsztaty z ekologii oraz dmuchańce i stoiska z przekąskami. Piknik potrwa ok. dwie godziny, i jak zapowiada ratusz, to będzie pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa.

Rozpocznie się w piątek, 3 czerwca, o godzinie 17:00 w Parku Papieskim.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama