Zdjęcie: Beata Motyka / Politechnika Rzeszowska

„My ludzie”, „Świat wokół Nas” oraz „Nasza Cywilizacja” – pod tym hasłami 9 października w Rzeszowie odbędzie się Piknik Nauki „Eksploracje 2021”.

Piknik odbędzie się na Placu Armii Krajowej obok fontanny multimedialnej i rzeszowskiego Zamku Lubomirskich. Głównym celem „Eksploracji 2021″ jest popularyzacja m.in. wiedzy naukowej i technicznej, lokalnych osiągnięć naukowych, bogactwa zasobów przyrodniczych.

Umowę na organizację pikniku Politechnika Rzeszowska podpisała ze Stowarzyszeniem „Ekoskop” w Rzeszowie i Stowarzyszeniem Upowszechniania Wiedzy „ExploRes”. „ExploRes” jest koordynatorem projektu i odpowiada za program pikniku. 

Wystawcami będą uczelnie, studenckie koła naukowe, centra nauki, organizacje pozarządowe, szkoły, nieformalne grupy pasjonatów. Odbędą się m.in. mikrowykłady, prezentacje, prelekcje, warsztaty i pokazy na plenerowych stoiskach wystawienniczych.

Plan przewiduje także pokazy i konkursy na scenie głównej. Istnieje również możliwość zorganizowania warsztatów i pokazów w laboratoriach, wystaw, spotkań autorskich, pokazów wirtualnych, spektakli, projekcji w internecie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej, mówi, że uczelnia bierze udział w licznych wydarzeniach, które popularyzują naukę. – Chcemy rozbudzać ciekawość świata także wśród najmłodszych, zaszczepić ich pasją do nauki – wyjaśnia prof. Koszelnik.

Nie chodzi bowiem tylko o zdobywanie wiedzy książkowej, ale także obserwując otaczający świat, m.in. w laboratoriach podczas ciekawych doświadczeń i pokazów. Dzieci i młodzież będą miały okazję uczestniczyć w takich doświadczeniach w trakcie pikniku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama