Koncert Ani Dąbrowskiej, pokazy artystyczne i sportowe, spektakle teatralne, rozmowy z lekarzami, kreatywne warsztaty dla dzieci i m.in. dmuchane place zabaw – to tylko niektóre z atrakcji Jubileuszowego Pikniku na Piątkę, które dzisiaj (19 czerwca) odbędą się w Rzeszowie z okazji 5-lecia Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.

Piknik na Piątkę odbędzie się na rzeszowskim Rynku oraz na skwerze obok Fontanny Multimedialnej. Program wydarzenia, które odbywać się będzie przez cały dzień w dwóch miejscach jednocześnie, pęka w szwach.

Szpital z okazji swoich piątych urodzin przygotował liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W ciągu 5 lat w rzeszowskiej Pro-Familii przyszło na świat ponad 15 tysięcy dzieci. Lekarze na oddziałach przeprowadzili ponad 20 tys. operacji, a w poradniach udzielili przeszło 200 tys. konsultacji.

– Na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Noworodka hospitalizowaliśmy 2 tysiące maluszków w stanach zagrożenia życia – wylicza Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii.

Piknik rozpocznie się o godz. 12:00 na skwerze obok fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich. Powstanie tam Kreatywna Strefa Zabaw dla Dzieci, gdzie przez cały dzień odbywać się będą m.in. warsztaty edukacyjne, a także familijne gry i zabawy.

Nie zabraknie dmuchanych zamków, które zostaną ustawione w fosie rzeszowskiego zamku. Rodzice w tym czasie znajdą dla siebie wiele atrakcji w Strefie Aktywnego Rodzica City Fit.

– O godz. 16:00 zapraszamy wszystkich na spektakl teatralny pt.  „Świerszcz Maurycy i banda komara”, który na skwerze obok fontanny zagra krakowski Teatr za Jeden Uśmiech. Będzie też pokaz magii i czarów – wylicza Dominika Czapkowska.

Podczas pikniku wolontariusze będą kwestować  na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Partnerem wydarzenia jest również Fundacja DKMS. Co oznacza, że na Rynku wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Z kolei na scenie rzeszowskiego Rynku piknik rozpocznie się o 13:00. W programie m.in. Przebojowy Musical Dziecięcy i Zumba Show w wykonaniu zespołu Gabcia i Przyjaciele, pokazy sportowe i artystyczne, a także panel dyskusyjny z lekarzami Pro-Familii, który rozpocznie się o 15:00.

O 19:00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru – Ani Dąbrowskiej, która zaprezentuje repertuar z najnowszej płyty, a także swoje największe przeboje. – Tuż przed koncertem zapraszamy wszystkich na jubileuszowy tort – zachęca Czapkowska.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

(ak)

PROGRAM – PIKNIK NA PIĄTKĘ

Rynek, rozpoczęcie – godz. 13:00

– 13:00 – Przebojowy Musical Dziecięcy i Zumba Show – w wykonaniu zespołu Gabcia i Przyjaciele

– 13:50 – Dziecięce pokazy artystyczne i sportowe: Akademia Karate Tradycyjnego, Zespół „Uśmiech”, UKS Akrobata Łańcut

– 14:40 – Tango Performance – Maja Kopacz & Maciej Kadłubowski

– 14:50 – Bądź świadomy – ratuj życie – pokaz pierwszej pomocy medycznej – Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego

– 15:00 MISJA ZDROWIE – panel dyskusyjny z lekarzami ze Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– 17:00 Koncert zespołu DOC.

– 18:00 – To już 5 lat! – jubileuszowy tort

– 19:00 – Koncert gwiazdy wieczoru – ANIA DĄBROWSKA

13:00 – 21:00 Rejestrowanie potencjalnych dawców szpiku kostnego – Fundacja DKMS.

SKWER PRZY FONTANNIE MULTIMEDIALNEJ, rozpoczęcie – godz. 12:00 

Strefa dziecka

* Plenerowy teatrzyk pacynkowy

* Kąciki edukacyjne: plastyczne, ekologiczne, aktorskie i kulinarne

* Spektakl teatralny „Świerszcz Maurycy i banda komara” – krakowski Teatr za Jeden Uśmiech (godz. 16:00)

* Taneczne show: Bollywood i Zumba

* Pokaz czarów i iluzji

* Dmuchane place zabaw i kule – zorbing

* Familijne gry i zabawy

Strefa Aktywnego Rodzica

* Spotkania z trenerami personalnymi i dietetykami

* Pokazy mistrzów

* Zumba Show

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! 3 zawody, które zmienią świat. Warto wybrać te studia!

001

Reklama