Joyful friends jumping and bouncing, trying to catch flying rainbow parachute

W najbliższą sobotę w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie odbędzie się „Piknik Rodzinny 800+”. Na najmłodszych mieszkańców Rzeszowa czekać będzie cała moc atrakcji. 

Na terenie imprezy znajdzie się kilka popularnych „dmuchańców”, stoiska z darmowymi lodami, watą cukrową czy popcornem. W programie między innymi występy animatorów, iluzjonistów i klaunów. Będą też produkowane gigantyczne bańki mydlane. Nie zabraknie także podkarpackich służb, które m.in. przekażą cenną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

Piknik w sobotę, od 12.00 do 16.00

– Korzystając z pięknego lata, zapraszam całe rodziny, najmłodszych mieszkańców Rzeszowa do wspólnej zabawy – zachęca do udziału w wydarzeniu Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. – Dla nas będzie to również okazja do przekazania informacji na temat sztandarowego programu polskiego rządu, czyli „Rodziny 800+” i jego poprzedniej wersji „Rodziny 500+”. 

Pod koniec czerwca Rada Ministrów przyjęła przepisy, które wprowadzają 800 zł miesięcznie dla każdego dziecka od 1 stycznia 2024 r. Żadne inne warunki dotyczące przyznawania i wypłaty nie zmienią się.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do tego programu zachęcał Mateusz Morawiecki, premier RP. Podkreślał, że to wielki program podnoszenia szacunku wobec rodzin, a także możliwość zwiększenia szans dzieci, aby mogły pozwolić sobie na zajęcia pozalekcyjne, na dodatkowe lekcje tańca, muzyki, zajęcie sportowe czy wakacyjny wyjazd.

Dodatkowe 300 zł miesięcznie to wg rządu konkretne wsparcie dla rodzin. Rząd chce dostosować wysokość świadczenia do obecnych potrzeb polskich rodzin. Zwiększenie kwoty nie byłoby możliwe, gdyby nie dobry stan finansów publicznych naszego państwa.

Wspieramy polskie rodziny

Program „Rodzina 500+” to nie jedyna forma wsparcia, jaką rząd proponuje polskim rodzinom. Wśród wdrożonych rozwiązań znajdują się także m.in.:

  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. Rodzice otrzymują w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód rodziny. Do tej pory skorzystało z niego ponad 220 tys. dzieci.
  • Program Mama 4+, poprzez który zapewniamy emeryturę rodzicom, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci i nie mieli prawa do emerytury. Dotychczas wypłacono na ten cel prawie 2 mld zł, obejmując wsparciem ponad 70 tys. osób.
  • Program Dobry Start, w ramach którego na początku każdego roku szkolnego, dla każdego ucznia przeznaczamy dodatkowe, jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Łącznie od początku realizacji programu wypłacono prawie 7 mld zł dla ok 4,6 mln dzieci.

Reklama