56 wokalistów z 24 polskich miast będzie walczyć o nagrodę Grand Prix podczas Gali Finałowej VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie. Wokalistów oceniać będzie trzyosobowe jury pod przewodnictwem Magdy Steczkowskiej.

Organizatorem Festiwalu „Piosenka w Meloniku” jest Rzeszowski Dom Kultury. Gala Finałowa odbędzie się 16 lutego w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Po raz drugi festiwal będzie miał zasięg międzywojewódzki i po raz pierwszy zorganizowany jest w formule dwuetapowej. Do pierwszej, eliminacyjnej części konkursu swój udział zgłosiło
92 wokalistów.

Na podstawie nadesłanych nagrań, festiwalowe jury wyłoniło 56 finalistów, którzy wystąpią na żywo przed rzeszowską publicznością. Powalczą oni o prestiżową statuetkę Grand Prix oraz nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł. ufundowaną przez Joannę Strzępek, menedżera rzeszowskiego oddziału Allianz Polska.

Podczas Gali Finałowej widzowie obejrzą występy wokalistów w trzech kategoriach wiekowych: 13 – 15 lat, 16 – 18 lat i powyżej 19 lat.

Wszystkie prezentacje zostaną ocenione przez trzyosobowe jury festiwalowe w składzie: Magda Steczkowska (przewodnicząca jury, wokalistka, muzyk sesyjny, uczestniczka programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”), Robert Rozmus (członek jury, aktor, laureat I Nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej We Wrocławiu) oraz Monika Szela (członek jury, aktorka, dyrektor Teatru Maska w Rzeszowie).

Otwarte dla publiczności przesłuchania rozpoczną się o godzinie 11:00, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi o 19:00. Tegoroczna „Piosenka w Meloniku” odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa, marszałka województwa podkarpackiego oraz wojewody podkarpackiego. Partnerem logistycznym imprezy jest rzeszowska firma Car-Rental.pl.

Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

Program

– 11:00 – otwarcie Gali Finałowej Festiwalu

– 11:15 – 11:50 – przesłuchania I kategorii

– 12:00 – 13:30 – przesłuchania II kategorii

– 13:30 – 15:30 – przerwa

– 15:30 – 18:00 – przesłuchania III kategorii

– 18:00 – 19:00 – przerwa

– 19:00 – ogłoszenie wyników

– 19:30 – 20:00 – konsultacje z jurorami

Szczegółowa lista finalistów VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” jest dostępna na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama