Piosenki Anny German w wykonaniu „Olimpii” oczarowały publiczność [ZDJĘCIA]

Reklama

Owacje na stojąco, a na bis „Cyganeria” – tak w niedzielny wieczór wyglądał koncert „Tańczące Euredyki” w wykonaniu solistów Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”.

 

Tuż po godz. 18:00 sala koncertowa Uniwersytetu Rzeszowskiego pękała w szwach. Dlaczego? Bo właśnie tam odbył się koncert Rzeszowskiego Teatru Muzycznego “Olimpia” inspirowany piosenkami Anny German.

Na scenie zobaczyliśmy Ewę Korczyńską (sopran) i Tomasza Furmana (tenor), którzy wykonali takie utwory „Białego Anioła”, jak m.in. „Tańczące Euredyki”, „Bal u Posejdona”, „Jesteś moja miłością”, „Cyganeria”, „Pomyśl o mnie”, czy „Człowieczy los”.

Koncert zakończył się owacją na stojąco i prośbą o bis. Artyści oczywiście tej przyjemności widowni nie odmówili. Ponownie wychodząc na scenę zaśpiewali „Cyganerię”, której towarzyszyły rytmiczne oklaski publiczności.

Przed rozpoczęciem koncertu na scenie pojawił się Dariusz Dubiel, wieloletni dyrektor Estrady Rzeszowskiej. Dubiel znał Juliana Krzywkę, który Annie German zaproponował etat, gdy ta była w Rzeszowie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

German z naszym miastem była związana w latach 1961-63. To stolicy Podkarpacia zaśpiewała pierwszy raz swój hit „Tańczące Eurydyki”. Utwór ten skomponowała Katarzyna Gaertner początkowo dla Heleny Majdaniec, ale gdy kompozytorka poznała Annę German wiedziała, że ten kawałek jest dla niej.

Koncert „Tańczące Eurydyki” w wykonaniu „Olimpii” ponownie będzie można posłuchać w kolejną niedzielę (23 września) w sali sesyjnej rzeszowskiego ratusza o 18:00. Bezpłatne zaroszenia można odbierać w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki w rzeszowskim magistracie (ul. Rynek 11) oraz w portierni Wydziału Muzyki UR.

„Tańczącym Eurydykom” patronuje Rzeszów News. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama