Reklama

W sobotę (3 października) na rzeszowskim Rynku ostatni i najważniejszy dzień festiwalu. Zagrają Piotr Nowak Band, bracia Piotr i Wojtek Cugowscy, Anna Rusowicz, Piotr Nalepa, Żaneta Lubera i inni.

O godz. 17:00 rozpocznie Piotr Nowak Band. Nowak to legendarny gitarzysta Breakoutu i Blackoutu. W nowej formacji wykonuje wyjątkowy utwór „Pamięć” – tekst złożony z tytułów piosenek Tadeusza Nalepy oraz Blackoutu i Breakoutu. Muzyka skomponowana przez Roberta Bartusika utrzymana jest w klimacie kompozycji z przełomu lat 60. i 70.

Czy dzieciom artystów jest łatwiej?

O 17:30 rozpocznie się koncert „Dzieci”, w którym organizatorzy chcą pokazać, jak na scenie radzą sobie dzieci-artyści, „obciążone” sukcesami rodziców-artystów. Widzowie sami będą mogli ocenić wpływ rodziców na swoje dzieci. Czy rzeczywiście jest im łatwiej? Czy potrafią stworzyć własny wizerunek sceniczny? Czy powinny kultywować osiągnięcia rodziców?

– Na te pytania będziemy mogli odpowiedzieć w czasie koncertu na rzeszowskim Rynku, podczas którego usłyszymy piosenki historycznego zespołu Breakout w zupełnie nowej odsłonie – zapowiadają organizatorzy.

Na scenie wystąpią: Anna Rusowicz, Żaneta Lubera, Piotr Nalepa, bracia Piotr i Wojtek Cugowscy. Artystom „Dzieciom” towarzyszyć będą m.in. Michał Jurkiewicz, Łukasz Belcyr, Wojtek Famielec, Bartek Pawlus, Robert Lubera.

Koncert uatrakcyjnią dodatkowo animacje Mariusza Wilczyńskiego.

W ramach Breakout Days 2015 w ostatni dzień festiwalu odbędzie się jeszcze koncert w pubie Mikrofon. Wystąpią Magda Piskorczyk i rzeszowski zespół Kłusem z Blusem. Początek o godz. 20:00.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama