Fot. Materiały PKS w Rzeszowie
Reklama

Zmiany personalne w rzeszowskim PKS. Spółką przewozową nie kieruje już Piotr Olszewski. 

Olszewski został odwołany w minioną środę, 3 kwietnia. Potwierdził nam to Stanisław Jacek, przewodniczący Rady Nadzorczej PKS. – Rada działała zgodnie ze swoimi kompetencjami, Piotr Olszewski został odwołany i pożegnał się z firmą – powiedział nam Stanisław Jacek.

O powodach odwołania Piotra Olszewskiego, który prezesem rzeszowskiego PKS był od lipca 2017 roku, nie chciał mówić. Według naszych nieoficjalnych informacji powodem dymisji Olszewskiego był zły wynik finansowy spółki za rok 2018 i brak wizji ratowania PKS. 

Na początku br. została powołana nowa Rada Nadzorcza PKS, która miała doprowadzić do rekonstrukcji zarządu PKS. Prezesem spółki został Piotr Klimczak, dotychczasowy wiceprezes PKS. W piątek nie odbierał on od nas telefonów. 

Rzeszowski PKS świadczy usługi przewozowe na rzecz Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa, który tworzy 9 podrzeszowskich gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn.

W piątek do ZG PKS, który złożył wniosek o odwołanie Piotra Olszewskiego z funkcji prezesa PKS, zwróciliśmy się z pytaniami o powody tej decyzji. Po południu odpowiedział nam przewodniczący Związku Remigiusz Wzorek. – Uchwała nie wskazuje motywów odwołania – napisał lakonicznie Wzorek. 

Dodał jeszcze, że odwołanemu Piotrowi Olszewskiemu, który na stanowisku prezesa PKS miesięcznie zarabiał prawie 17,8 tys. zł, nie zaproponowano innej funkcji w spółce.  

Zdaniem zakładowych związków zawodowych odwołanie Olszewskiego było bezpodstawne, Uważają one, że w dotychczasowej kadencji Olszewski doprowadził do znacznej poprawy kondycji finansowej spółki i zgodził się na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników PKS

Związkowcy napisali do władz ZG PKS pismo z prośbą o wyjaśnienie powodów odwołania Piotra Olszewskiego. Zbierają też podpisy poparcia wśród pracowników za przywróceniem Olszewskiego na funkcję prezesa spółki. 

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

15 KOMENTARZE

 1. Co ty ,, duupa” piszesz i wiesz o planach Prezesa. Masz wszystko pomieszane w główce, uwłaszczać się mogli komuniści dekretami państwa a nie prywatny człowiek. Pan Prezes mógłby co najwyżej kupić firmę i przy takim przedsięwzięciu firma byłaby w bardzo dobrej kondycji. Po rządach gmin z tego majątku zostało to co widać na mieście jak jeździ i wiesz o tym dobrze bo pewnie jesteś przywódcą i tu cię ubodło.

 2. Ten Piela to pewnie do dzisiaj rwie włosy z głowy, bo mu gminy zgarnęły osiem lat temu majątek sprzed nosa.
  planował się uwłaszczyć na państwowym majątku a tu duupa

 3. To wszystko zakrawa na kabaret .Facet zarabia krocie, ogranicza komunikację we wszystkich kierunkach oddając rynek prywaciarzom opowiada różne niestworzone historie w mediach np. analizuje szczegółowo koszt wozokilometra w radio vija (inni przewoźnicy po tej informacji mają na tacy kierunki gdzie uderzać) , prywaciarz takie informacje traktuje jako tajemnicę handlową i ci mądrzy protestują że takiego wynalazcę spuścili. Wydaję mi się że załoga powinna zweryfikować swoich przywódców związkowych i to natychmiast bo tą drogą wyprowadzą ich dalej już na sam koniec. Gdzie byli jak odwoływali ludzi kompetentnych np Prezesa Pielę i innych co kabaret co to jest gdzie rozum!!!!!!!!!!!

 4. Prezes puścił z torbami swój zakład. Odłożył parę złotych na gorsze czasy i się śmieje z frajerów, którym płacił po 2 tys/mies. A ci kretyni ze związków boją się, że jak zakład upadnie to i związkowcy pójdą na bruk. Gdzie wówczas będą pyskować?
  Za taką gospodarność czeka zarząd prokurator zapewne.

 5. Większych bzdur nie czytałem dawno. To uważasz, że towarzysz Duda z Solidarności może spokojnie przytulać 40 tys/mies, a nauczyciel ma pracować za 1800/mies? Bo przecież co interesuje ich że ktoś ma tyle w miesiąc ile ty w rok. Casus aniołków Glapińskiego. Gdyby ktoś nie upomniał sie o jawność w NBP to okradali by nas nadal.

 6. Pensje prezesom ustala Związek Gmin i związki zawodowe nie mają na to wpływu. A zwykłego pracownika interesuje tylko to ile kasy wpływa na jego konto i rolą związków zawodowych jest to żeby tej kasy z czasem wpływało coraz więcej. Skoro Olszewski dał spore podwyżki to go bronią, proste.

 7. A te protesty związków to chyba jakiś żart prima aprilisowy. JAK w firmie której nie ma na nic pieniedzy prezesi mogą tyle zarabiac. Widać gdzie idą pieniądze za nasze bilety. Brawo związki brońcie dalej takich zarobków Prezesów to za chwile nie będziecie mieć czego bronić.

 8. Panie Wzorek, miej honor i odejdz!!! Jak można wciskać ludziom na siłe ten dziadowski MKS-PKS, w dodatku podnośić ceny biletów by ratować to dziadowstwo, kiedy Pan zaczniesz wreszcie słuchać ludzi??? To z naszych podatków utrzymujecie komunikacje, od dawna ludzie chcą powrotu MPK Rzeszów.

 9. Twoja pasjonująca podróż jest tak ważna jak rozgrywki 8 ligi mołdawskiej. Gdybyś był/była rozsądna to byś podszedł na przystanek przy drodze głównej i złapałbyś/aś 227. Tym bardziej że ten kurs 207 kończy się na skrz. ze Staromiejską i na łapach i tak musiałbyś dymać do centrum, więc wolałbym wybrać mpkowską 52.

 10. Panie Jędrku –
  spokojnie troche Pan namieszałeś z tą konsumcją to i Panu przewaliło tornado po bebechach
  Nic sie Pan nie martw – po fasolowej bedziesz Pan walił jak z kartaczy na poligonie – ale spoko daj Pan znać do Pana Wieśka niech te no krople doniesie –
  Obalisz Pan te leki i spokojnie bebechy zczną poprawnie funkcjonować od poniedziałku ale na przyszłość proponuje lepiej dobierać te zestawy do konsumcji no i podstawa zawsze lekko Pan podlej z Panem Wieśkiem tą konsumcje –
  wtedy bedzie i dobre trawienie i ziółka niepotrzebne :
  Smacznego !

 11. No i git. Czas skończyć z tym cyrkiem autobusów MKS. Nie dalej niż miesiąc temu autobus linii nr 207 kurs z przystanku Zaczernie browar (planowany odjazd 23.28) odjechał przynajmniej o 23.18!!!! Dzięki temu musiałem z Zaczernia iść piechota do Rzeszowa!!! Skandal jak autobus może jechać o 10 minut wcześniej od rozkładu jazdy. W MKS tłumaczyli że nocne kursy jadą wcześniej bo nie ma korków. Więc dlaczego jeszcze do tej pory nie poprawili kursu linii 207!??? Wolna amerykanka???

 12. Zjadłem kapuśniak i zaraz pierogi, popiłem kefirem i tak mnie wysadziło że mało co nie rozerwało muszli. I niby tak przy piątku, strach pomyśleć co bedzie jutro, kiedy stara uwarzy jakiejś fasolowej i zapiekanki z ziemniaków, cebuli i kaszanki. A wieczorem wpadnie jeszcze Wiesek z sąsiedztwa i też damy trochę…

Comments are closed.