Fot. Materiały PKS w Rzeszowie

Zmiany personalne w rzeszowskim PKS. Spółką przewozową nie kieruje już Piotr Olszewski. 

Olszewski został odwołany w minioną środę, 3 kwietnia. Potwierdził nam to Stanisław Jacek, przewodniczący Rady Nadzorczej PKS. – Rada działała zgodnie ze swoimi kompetencjami, Piotr Olszewski został odwołany i pożegnał się z firmą – powiedział nam Stanisław Jacek.

O powodach odwołania Piotra Olszewskiego, który prezesem rzeszowskiego PKS był od lipca 2017 roku, nie chciał mówić. Według naszych nieoficjalnych informacji powodem dymisji Olszewskiego był zły wynik finansowy spółki za rok 2018 i brak wizji ratowania PKS. 

Na początku br. została powołana nowa Rada Nadzorcza PKS, która miała doprowadzić do rekonstrukcji zarządu PKS. Prezesem spółki został Piotr Klimczak, dotychczasowy wiceprezes PKS. W piątek nie odbierał on od nas telefonów. 

Rzeszowski PKS świadczy usługi przewozowe na rzecz Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa, który tworzy 9 podrzeszowskich gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn.

W piątek do ZG PKS, który złożył wniosek o odwołanie Piotra Olszewskiego z funkcji prezesa PKS, zwróciliśmy się z pytaniami o powody tej decyzji. Po południu odpowiedział nam przewodniczący Związku Remigiusz Wzorek. – Uchwała nie wskazuje motywów odwołania – napisał lakonicznie Wzorek. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dodał jeszcze, że odwołanemu Piotrowi Olszewskiemu, który na stanowisku prezesa PKS miesięcznie zarabiał prawie 17,8 tys. zł, nie zaproponowano innej funkcji w spółce.  

Zdaniem zakładowych związków zawodowych odwołanie Olszewskiego było bezpodstawne, Uważają one, że w dotychczasowej kadencji Olszewski doprowadził do znacznej poprawy kondycji finansowej spółki i zgodził się na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników PKS

Związkowcy napisali do władz ZG PKS pismo z prośbą o wyjaśnienie powodów odwołania Piotra Olszewskiego. Zbierają też podpisy poparcia wśród pracowników za przywróceniem Olszewskiego na funkcję prezesa spółki. 

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama