Zdjęcie: Materiały BWA
Reklama

W rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych pracuje od 25 lat, teraz został jego dyrektorem. O kim mowa? O Piotrze Rędziniaku.

Do trzech razy sztuka? Tak się stało w przypadku wyboru dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Dopiero po ogłoszeniu trzeciego konkursu udało się go wyłonić. Został nim Piotr Rędziniak – wieloletni pracownik BWA.

Rędziniak z BWA w Rzeszowie jest związany od 1995 roku. Zaczynał jako specjalista od promowania wystaw i imprez, później był kierownikiem działu merytorycznego. Po tym, jak w listopadzie 2017 roku Ryszard Dudek, wieloletni dyrektor BWA, odszedł na emeryturę, przez ponad rok pełnił obowiązki dyrektora.

Jak informuje Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa, w trzecim podejściu do konkursu zgłosiło się dwóch kandydatów. To właśnie Rędziniak spełnił wymagania komisji konkursowej i od 8 marca zaczął pełnić funkcję dyrektora BWA.

– Dość długo wstrzymywałem się z decyzją, czy stanąć do konkursu, czy nie. Nie doceniałem swoich doświadczeń i możliwości. Po roku pełnienia obowiązków dyrektora zrozumiałem, że mogę pełnić tę funkcję, bo od wielu lat jestem związany z tą instytucją i chcę to robić – mówi nam Piotr Rędziniak.

Nowy dyrektor BWA chce, by instytucja, którą kieruje, była miejscem, gdzie będą się działy różne rzeczy związane z kulturą i sztuką, by BWA łączyło bardzo różne środowiska. – Chcę, aby sztuka była magnesem do organizowania koncertów, spotkań i różnych przedsięwzięć artystycznych – mówi Piotr Rędziniak.

Czy za jego rządów będziemy mogli się w BWA spodziewać gorących i wielkich nazwisk z dziedziny sztuki? – Na wielkie nazwiska nie stać nas, ale to, co będziemy pokazywać, co będzie dla nas osiągalne, będzie na najwyższym poziomie – deklaruje dyrektor BWA.

Piotr Rędziniak ma 51 lat. Pochodzi z Gorlic. Z wykształcenia jest artystą – plastykiem specjalizującym się w malarstwie, tkaninie unikatowej i rysunku. Ukończył Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie oraz studia na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi.

Od 1996 r. Rędziniak jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Nowy dyrektor BWA jest autorem czterech wystaw indywidualnych w Rzeszowie, Jarosławiu i Tarnobrzegu. Brał udział także w kilkunastu wystawach zbiorowych środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Piotr Rędziniak ceni sobie udział w drugim i trzecim Międzynarodowym Biennale Malarstwa „Srebrny Czworokąt” – Przemyśl, III Międzynarodowym Biennale Miniatury Tkackiej – Galeria Daru Pomorza – Gdynia 1997, 7 Ogólnopolskiej Wystawie Tkaniny Unikatowej – Łódź 1997 oraz w wystawie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku”- Rzeszów 1996, 1997, 1998.

Rędziniak jest także laureatem nagród w konkursach plastycznych fundowanych przez m.in. prezydenta Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.