Czy rodziny wielodzietne w Rzeszowie będą zwolnione z połowy kosztów za gospodarowanie odpadami? Chcą tego rzeszowscy radni PiS.

Klub PiS wysłał do Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, pismo, by ten przygotował na najbliższą sesję Rady Miasta projekt uchwały, dzięki której rodziny wielodzietne w Rzeszowie mogłyby być zwolnione z co najmniej 50 proc. kosztów opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Radni PiS twierdzą, że wprowadzenie ulg dla rodzin wielodzietnych umożliwia nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zmienione przepisy obowiązują od początku br.

– W Rzeszowie powinny powstawać różnego rodzaju instrumenty wspierające politykę prorodzinną. Nasz inicjatywa jest jednym z nich. Jestem przekonany, że władze miasta powinny wykorzystać możliwości prawne, które daje nowelizacja ustawy pozwalającą wesprzeć wielodzietne rodziny, poprzez zwolnienie ich z części opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi – mówi Marcin Fijołek, szef klubu PiS w Radzie Miasta Rzeszowa.

Radny Jerzy Jęczmienionka (PiS) tłumaczy, że obecnie w Rzeszowie z Karty Dużej Rodziny korzysta ponad 1800 rodzin. Według Jęczmienionki zwolnienie z połowy kosztów za gospodarowanie odpadami będzie istotnym elementem wsparcia tych rodzin. Zdaniem PiS, budżet miasta na tym nie ucierpi.

– Przyjmując proponowane przez nas ulgi, Rzeszów pokaże, że jest miastem przyjaznym rodzinom wielodzietnym – podkreśla Jerzy Jęczmienionka.

Według radnego Grzegorza Koryla (PiS), który sam jest ojcem czwórki dzieci, każde działanie, które zmierza w kierunku poprawy finansów rodzin wielodzietnych jest przez te rodziny bardzo oczekiwane.

– Dzięki naszej inicjatywie w kieszeniach rzeszowskich, dużych rodzin może zostać rocznie nawet kilkaset złotych. Proszę mi wierzyć, że utrzymanie co najmniej trójki dzieci, nawet w sytuacji gdy obydwoje rodzice pracują jest dużym wyzwaniem, dlatego zmiany które proponujemy będą stanowiły istotne wsparcie, na które czekają tysiące rodzin – podkreśla Grzegorz Koryl.

Radni PiS uważają także, że wprowadzenie ulg dla rodzin wielodzietnych będzie nie tylko wsparcie materialnym, ale stanie się również „istotnym elementem promocji modelu dużej rodziny”.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama