Fot. Mat. prasowe. Na zdjęciu europoseł Tomasz Poręba
Reklama

Komitet Polityczny PiS powołał akademicko-samorządowy komitet. Ma wspierać zarówno Rzeszów, jak i całe Podkarpacie. PiS wreszcie chce mieć swojego prezydenta w Rzeszowie.

Politycy PiS zapowiedzieli, że nowy komitet będzie kontynuował działalność Akademii Samorządowej im. Grażyny Gęsickiej, a także skupiał wokół siebie osoby związane ze środowiskiem akademickim i samorządowym.

Wśród głównych zadań komitetu jest tworzenie propozycji na rzecz rozwoju Podkarpacia i jej stolicy oraz aglomeracji rzeszowskiej. Mają być organizowane spotkania z politykami, przedstawicielami samorządu, świata akademickiego oraz nauki „w celu pogłębiania wiedzy oraz integrowania środowiska”.

Przełamią niemoc w Rzeszowie?

Nowy komitet będzie czynnie uczestniczył w życiu partii, wspierał struktury miejskie PiS w stolicy województwa i działał na rzecz partii oraz mieszkańców Rzeszowa i regionu.

– Nowy komitet to nie tylko rozbudowa oraz wzmocnienie struktur PiS w Rzeszowie, ale i realna wartość dodana w funkcjonowanie partii w naszym regionie. Jestem przekonany, że zaowocuje to napływem nowych członków, nowymi inicjatywami oraz wsparciem merytorycznym dla całego Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu – mówi podkarpacki europoseł PiS Tomasz Poręba.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Celem nowego komitetu PiS będzie także przełamanie niemocy w wyborach na prezydenta Rzeszowa, w których wciąż, pomimo dużego poparcia w województwie, kandydat PiS nie jest w stanie zaistnieć osiągając często wynik poniżej wszelkich oczekiwań – tłumaczy Poręba.

Kuźnia pomysłów

Europoseł PiS podkreśla, że powstanie nowego komitetu to ogromna szansa na przyciągnięcie do partii nowych środowisk, szczególnie ludzi młodych.

– Wierzę, że komitet będzie kuźnią pomysłów młodych, ambitnych ludzi, którym zależy na rozwoju Rzeszowa i naszego regionu. Ludzi, którzy chcą działać i swoją energię spożytkować na rzecz Podkarpacia. W ostatnich latach udało się przekonać i przyciągnąć do PiS wielu młodych ludzi. To między innymi oni stanowić będą siłę napędową nowego komitetu – mówi Tomasz Poręba.

Członkowie nowego komitetu bardzo aktywnie zaangażowali się także w ostatnią kampanię prezydencką m.in. poprzez zebranie blisko 3 tys. podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Szefem nowego samorządowo-akademickiego komitetu PiS został radny Rzeszowa Marcin Fijołek.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama