Reklama

Andrzej Szlachta w Rzeszowie, Władysław Bukowski w Przemyślu, Paweł Krzanowski z Krośnie, Lucjusz Nadbereżny, Wiktor Stasiak w Tarnobrzegu – to kandydaci PiS na prezydentów podkarpackich miasta.

Oficjalnie nazwiska kandydatów zostały dzisiaj (28 lipca) przedstawione na konferencji PiS.

W czasie posiedzenia ostatniego Komitetu Politycznego PiS zatwierdzono 60 kandydatów na prezydentów miast w nadchodzących wyborach samorządowych.

Na Podkarpaciu nominacje uzyskało do tej pory pięciu kandydatów w Rzeszowie, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Przemyślu i Krośnie.

– Nadchodzące wybory samorządowe są niezwykle ważne, zwłaszcza w kontekście szansy na realną zmianę polityczną w Polsce. Dlatego PiS stawia w tych wyborach na ludzi sprawdzonych i kompetentnych. Nasza drużyna to zarówno doświadczeni politycy, jak również młodzi ludzie doskonale znający się na pracy samorządowej – podkreślają podkarpaccy politycy PiS.

Kandydatem na prezydenta Rzeszowa jest obecny poseł PiS i nauczyciel akademicki Andrzej Szlachta, jeden z działaczy „Solidarności” na Podkarpaciu. Szlachta prezydentem Rzeszowa był w latach w latach 1998-2002.

Reprezentantem PiS w Stalowej Woli będzie obecny radny miasta i dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Lucjusz Nadbereżny. To politolog i prawnik. Politycy PiS twierdzią, że Nadbereżny, mimo młodego wieku, posiada duże doświadczenie w zarządzaniu jednostką samorządową.

W Krośnie kandydatem na prezydenta miasta jest Paweł Krzanowski, absolwent Akademii Rolniczej, prowadzący rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, nadzorowaniem i wykonywaniem inwestycji na terenie Krosna i całej Polski.

W Przemyślu PiS na prezydenta wystawi radnego miasta Władysława Bukowskiego. Bukowski z wykształcenia jest ekonomistą, pełni funkcję dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

W Tarnobrzegu PiS będzie reprezentował Wiktor Stasiak, senator II kadencji z ramienia „Solidarności”. Stasiak to były wojewoda tarnobrzeski, zastępca prezydenta Tarnobrzega i radny miasta. Obecnie jest dyrektorem szpitala w Tarnobrzegu.

Kolejne kandydatury w wyborach samorządowych będą zatwierdzane przez władze PiS w najbliższym czasie.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.