Zdjęcie: Inwestycje-Rzeszow.pl
Reklama

Zapowiadany remont Placu Śreniawitów w Rzeszowie wciąż nie może się rozpocząć. Miasto po raz drugi szuka wykonawcy robót. Liczy, że zdąży je zrealizować przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Pierwszy przetarg na modernizację Placu Śreniawitów unieważniono, ponieważ złożono dwie oferty, które w znaczący sposób przekroczyły kwotę, która ratusz zamierzał wydać na inwestycję – 1 mln zł. Oferta Strabagu wyniosła ponad 2 mln zł a Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów z Rzeszowa – 2,3 mln zł.

Dlatego rzeszowski magistrat ponownie szuka wykonawcy. Tym razem zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 28 lipca.

– Prace planujemy rozpocząć pod koniec wakacji. Roboty potrwają około 1,5 tygodnia, więc uda nam się je zrealizować przed rozpoczęciem roku szkolnego – zapewnia Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.  Pod warunkiem, że drugi przetarg uda się rozstrzygnąć w nowym terminie.

Nawierzchnia Placu Śreniawitów ma zostać sfrezowana, następnie ma być  na nią nałożone trzy warstwy asfaltu wraz z siatką wzmacniającą tzw. geosiatką.

Plac Śreniawitów jest węzłem komunikacyjnym w centrum miasta, z którego kierowcy jeżdżą w kierunku Mostu Zamkowego, ulic Hetmańskiej i Dąbrowskiego. Przez plac codziennie przejeżdża ok. 30 tysięcy kierowców.

Przejazd przez Plac Śreniawitów przypomina dzisiaj jazdę po muldach. W nawierzchni jest pełno kolein z powodu słabego podłoża. Drogowcy twierdzą, że specjalna siatka, którą założą na warstwy asfaltu, powinna rozwiązać problem.

Na czas robót ruch nie będzie zamknięty. Aby zminimalizować utrudnienia, prace będą prowadzone od godz. 18:00 do 6:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.