Zdjęcie: Pan Cezary / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Jedziesz do pracy samochodem, docierasz na miejsce chcesz zaparkować, ale w pobliżu nie ma wolnego miejsca. Z tym problem boryka się wielu mieszkańców Rzeszowa, którzy pracują w centrum miasta. Radni PO proponują, by przy ul. Pułaskiego wybudować parking trzypoziomowy.

Zdaniem radnych Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie jest zbyt mała liczby miejsc parkingowych. Problem ten najbardziej dotkliwy jest w godzinach 8:00-16:00, gdy mieszkańcy są w pracy. Rajcy uważają, że lekiem na tę bolączkę może być wybudowanie trzypoziomowego parkingu z co najmniej jedną kondygnacją podziemną przy ul. Pułaskiego, obok basenów Rzeszowskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji.

– Obecnie są remontowane baseny ROSiR-u. Będą one otwarte w sezonie wakacyjnym 2018 roku. Wówczas  problem z parkowaniem będą miały osoby, które  przyjeżdżają tam na wypoczynek, czy dowożące dzieci – twierdzi Jolanta Kaźmierczak, szefowa PO w Radzie Miasta.

– Nasza propozycja jest więc jak najbardziej zasadna, tym bardziej, że finansowanie inwestycji proponujemy z pieniędzy za opłaty parkingowe  – dodaje.

Gdy pytamy o szacunkowe koszty inwestycji Kaźmierczak wyjaśnia, że budowa podziemnego parkingu przy Filharmonii Podkarpackiej kosztowała 2,5 mln zł. To rozwiązanie, które proponują radni PO, może być nieco droższe, bo i parking ma być większy.

Niemniej jednak politycy PO uważają, że koszty inwestycji aż tak bardzo nie powinny się liczyć, tym bardziej, jeśli miałaby ona być finansowana z pieniędzy mieszkańców, którzy tylko w 2016 roku za ponad 2 tys. miejsc w płatnej sferze parkowania zapłacili niecałe 4 mln zł.

– Liczymy na to, że miasto podejmie nasz wniosek – mówi Jolanta Kazimierczak.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.