Głosujcie na Rzeszów w plebiscycie „Świeć się” na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto. Etap wojewódzki powoli dobiega końca. Stolica Podkarpacia na razie przegrywa z Sanokiem.

Regionalny etap plebiscytu trwa do 11 stycznia do godz. 23:59. Tego dnia kończy się głosowaniu pierwszego etapu „Świeć się z Energą”.

W podkarpackim etapie plebiscytu bierze udział 10 miast. Przez długi czas Rzeszów był liderem głosowania. Kilka dni temu został zepchnięty na drugie miejsce. Liderem jest Sanok, na który dotychczas (stan na 8 stycznia) oddano 2323 głosy. Rzeszów zdobył ich 1005. Trzeci jest Mielec – 427 głosów. Stawkę zamyka Tarnobrzeg – 63 głosy.

Głosowanie na 3 sposoby

Jeżeli chcecie, by Rzeszów przeszedł do finałowej 16. i powalczył o główną nagrodę (sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł z przeznaczeniem na cel charytatywny) i tytuł najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta w Polsce, musicie się zmobilizować. Zostało już tylko kilka dni do zakończenia regionalnego etapu plebiscytu. Tylko ich zwycięzcy przejdą do finałowej rozgrywki, która rozpocznie się 15 stycznia i potrwa do 25 stycznia.

Głosować można codziennie, dlatego w rywalizacji nic nie jest jeszcze przesądzone i każdy głos jest ważny. Szczególnie w ostatnich dniach, kiedy mieszkańcy i sympatycy miast wyjątkowo mobilizują się i organizują się do działania. Głos można oddać aż na 3 sposoby – sms-em, przez Facebook oraz przez stronę www, zatem każda z biorących udział w akcji miejscowości ma jeszcze szansę na wygraną .

Głosowanie trwa TUTAJ.

Zwycięzca wojewódzki, obok kwalifikacji do finału ogólnopolskiego , otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na cele dobroczynne.

– Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć miast biorących udział w zabawie i do głosowania na najpiękniejsze z nich. W plebiscycie miast prawdziwymi zwycięzcami są bowiem dzieci z domów dziecka lub podopieczni innych placówek społecznych, mieszczących się  w nagrodzonych miastach. Ostatecznie to do potrzebujących trafia energooszczędny sprzęt AGD – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć Się z Energą”.

Konkurs fotograficzny

W ramach „Świeć się z Energą” trwa także indywidualny konkurs fotograficzny. W całym kraju do zabawy zgłosiło się ponad 500 autorów. Aktualnie ich zdjęcia czekają na opinie głosujących i jury. Zwycięzca etapu regionalnego otrzyma wodo i mrozoodporny aparat Olympus TG-860 oraz awans do ogólnopolskiego finału. Zdjęcia można oglądać na SwiecSie.pl.

Finaliści powalczą m.in. o warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, aparaty fotograficzne Olympus oraz bony na zakupy w sklepie internetowym sklep.energa.pl. Głosowanie w regionalnym etapie zabawy trwa do 11 stycznia.

Do 22 stycznia szansę do włączenia się do zabawy mają także miłośnicy fotografowania telefonami komórkowymi. Każdy, kto oznaczy #SwiecSie swoje zdjęcie w mediach społecznościowych ma szansę na dodatkowe atrakcyjne nagrody. Szczegóły na Facebooku, Instagramie i w serwisie SwiecSie.pl.

Świeć się Galerio

O miano najpiękniej udekorowanej na Podkarpaciu rywalizują także galerie handlowe. O zwycięstwo walczą 4 obiekty handlowe: Nowy Świat, Millenium Hall, Galeria Rzeszów i Galeria Dębicka. Prowadzi Millenium Hall (41 głosów), drugi jest Nowy Świat (38 głosów), trzecia Galeria Rzeszów (37 głosów). Głosowanie trwa do 11 stycznia TUTAJ.

Zwycięzca nagrodzony zostanie wizytą niepowtarzalnej edukacyjnej atrakcji – mobilnego centrum nauki Planety Energii. Dzięki niemu pod okiem energetycznych ekspertów najmłodsi mogą m.in. dowiedzieć się, jak powstaje prąd i poznać fascynujący świat energii wokół nas.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama