Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Krakowska IKEA po raz drugi organizuje zbiórkę pluszaków dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Maskotki trafią do dzieci przewożonych karetkami.

Maskotki są niezwykle ważnym elementem wyposażenia karetek, a ratownicy medyczni nie wyobrażają sobie pracy bez nich. Przekazywane pluszaki wyglądają jak zabawki, jednak są czymś znacznie ważniejszym. Mają za zadanie wesprzeć najmłodszych – odwracają uwagę od tragicznych wydarzeń, łagodzą stres i są oparciem dla dzieci w emocjonalnym kryzysie.

– Niezmiernie cieszy nas, że IKEA Kraków po raz kolejny organizuje dla nas zbiórkę maskotek. W tym małym, życzliwym geście kryje się ogromne wsparcie. Rocznie przekazujemy dzieciom około 1700 pluszaków. Nie byłoby to możliwe bez takich akcji. – mówi Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Zbiórka pluszaków w IKEA Kraków organizowana jest już od 6 lat, dotychczas zabawki były przekazywane krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu. W zeszłym roku po raz pierwszy trafiły również do WSPR w Rzeszowie. Na ręce ratowników przekazano aż 1500 pluszaków. Zbiórka maskotek w IKEA potrwa do 5 stycznia 2019 roku. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: