Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Płyta indukcyjna jest coraz częściej wybierana ze względu na energooszczędność i nowoczesny design. Jak wybrać najlepszy model i czy jest on warty swojej ceny?

Największe zalety płyt indukcyjnych

Do największych zalet tego rozwiązania należą:

  • wydajność i energooszczędność – płyta indukcyjna nagrzewa się tylko w miejscu, w którym ma styczność z przystosowanymi do niej garnkami;
  • łatwość w utrzymaniu – płyta ma całkowicie płaską powierzchnię gładką, dzięki czemu łatwo jest ją czyścić. Wystarczy używać jedynie wyposażyć się w specjalną pastę do konserwacji płyty;
  • bezpieczeństwo – dzięki temu, że płyta nagrzewa się tylko w określonym miejscu, pozostaje ona zimna w kontakcie z rączką twojego ciekawego świata dziecka.

Szukasz inspiracji na aranżację mieszkania lub domu? Odwiedź portal Domolubni.pl. Podpowiadamy, jak wykorzystać swoją przestrzeń, by uzyskać zachwycające rezultaty!

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zakres cenowy płyt indukcyjnych

Najtańsze płyty indukcyjne zaczynają się od 900 zł. Są to niewielkie modele w zakresie 38-60 cm, które idealnie sprawdzą się w mieszkaniu singla. Większe rozmiary, wyposażone w więcej funkcji może mieści się w kwocie 1500-3000 zł. Na rynku dostępne są również bardziej designerskie płyty indukcyjne, które mogą kosztować nawet 20 000 zł.

Jakie funkcje może mieć płyta indukcyjna?

W zależności od modelu płyta może być wyposażona w wiele różnych funkcji. Wśród nich można znaleźć np. rozpoznawanie wielkości garnka, dzięki któremu palniki nagrzewają jedynie powierzchnię pod garnkiem. Jeśli lubisz przyrządzać mięsa i dania wymagające wysokiej temperatury, wyposaż swoją płytę również w booster. Większość płyt jest wyposażona w timer i blokadę, która przyda się szczególnie w domu z małymi dziećmi. Ciekawą funkcją jest również automatyczne zagotowanie, która sprawia, że po zagotowaniu wody w garnku, temperatura grzania zmienia się zgodnie z ustawieniami. Auto stop z kolei idealnie sprawdzi się u wszystkich zapominalskich – gdy dojdzie do wykipienia przygotowywanej potrawy lub jej przegrzania, palnik automatycznie się wyłączy.

Płyta indukcyjna wymaga wybrania specjalnych naczyń

Korzystanie z płyty indukcyjnej wymaga zainwestowanie w naczynia wykonane ze stali ferromagnetycznej. Jest to materiał, który gwarantuje uruchomienie pola elektromagnetycznego w płycie. Naczynia te są droższe od standardowych naczyń (cena za garnek może wynosić ok. 100 zł), jednak są one niezwykle wytrzymałe, przez co będą mogły być używane w twojej kuchni przez wiele lat.

Reklama