Pływanie, bieganie, jazda na rowerze, czyli II Triathlon Rzeszowski. Kto wygrał? [FOTO]

Jacek Tyczyński  i Daria Radczuk z Krakowa najlepsi w kategorii OPEN 1/4 IM w II Triathlonie Rzeszowskim. W kategorii OPEN 1,8 IM wygrali Przemysław Szymanowski z Końskiego i Maria Pyta ze Starachowic.

Niedzielny triathlon odbył się na dwóch dystansach: 1/4 i 1/8 Ironman. Zawodnicy musieli odpowiednio przepłynąć 950 m i 475 m, przejechać rowerem 45 km i 22,5 km oraz przebiec dystans 10,5 km i 5,25 km. Trasa drugiej edycji Triathlonu Rzeszowskiego obejmowała Żwirownię, tereny os. Budziwój oraz bulwary. W zawodach wzięło udział prawie 400 osób.

W kategorii OPEN 1/4 IM wygrał Jacek Tyczyński z Krakowa z czasem 2:00:56,92. Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Szumiec z Jasła, który z triathlonem uporał się w 2:03:55,83. W ub. r. Szumiec zajął trzecie miejsce z czasem 2 godziny i 11 minut. Trzecią lokatę wywalczył Maciej Brzyski z Krakowa (2:05:15,16). W ub. r. był drugi (2:09:42).

Najlepszą kobietą w kategorii OPEN 1/4 IM, była Daria Radczuk z Krakowa, która z triathlonem rozprawiła się w czasie 2:23:41:98. Na drugiej lokacie uplasowała się Joanna Markucka z Tarnowa (2:27:08,72), trzecie miejsce wywalczyła z kolei Katarzyna Madej-Czechowska z Iwanowic (2:38:57:50).

Na dystansie 1/8 IM najlepszy okazał się Przemysław Szymanowski z Końskiego (1:00:20,10). Drugie miejsce zajął Andrzej Uhl z Krakowa (1:01:07,22). Na trzecim uplasował się mieszkaniec Częstochowy Krzysztof Owczarek (1:03:00,65).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wśród kobiet najlepsza okazała się Maria Pyta ze Starachowic (1:10:18,22). Drugą lokatę wywalczyła Magda Skorek z Tarnowskich Gór (1:15:00,32), zaś na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Jach z Krakowa (1:17:53,65).

Jeśli chodzi o mieszkańców Rzeszowa, to najlepsza w kategorii K18 okazała się Agnieszka Lutak (2:49:03,16). Z kolei Dorota Surmacz uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii K30 (3:06:27,92).