Zdjęcie: Policja.pl

Na wniosek leżajskiej policji i prokuratury, sąd aresztował na trzy miesiące 32-letniego mężczyznę, który po pijanemu prowadził volkswagena golfa i potrącił 30-letnią kobietę.  

Do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 16:30 na parkingu przed sklepem w Starym Mieście. Kierowca volkswagena golfa wjechał w kobietę, która doznała poważnego urazu nogi. Sprawca nie udzielił pomocy 30-letniej mieszkance Leżajska i odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci zatrzymali kierowcę golfa, którym okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Kuryłówka. Mężczyzna był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W garażu stał golf, którego uszkodzenia jednoznacznie wskazywały na to, że samochód brał udział w zdarzeniu drogowym. 32-latek został zatrzymany.

Policjanci ustalili również, że golf nie ma ważnych badań technicznych, a 32-latek ma cofnięte uprawnienia, za wcześniejszą jazdę… po alkoholu.

Prokuratura postawiła 32-latkowi zarzut spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama