Do 12 lat więzienia grozi 45-letniemu mieszkańcowi gminy Czarna, który został zatrzymany przez łańcuckich policjantów. Mężczyzna zastraszył matkę i pobił żonę, by zabrać im pieniądze.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 45-latek zażądał od swojej 76-letniej matki pieniędzy z emerytury. Gdy ta odmówiła, grożąc jej pozbawieniem życia zmusił do oddania 300 zł. Kobieta bojąc się, że syn zabierze jej resztę pieniędzy o całym zajściu poinformowała synową. Poprosiła ją też o przechowanie pozostałej gotówki.

Gdy mężczyzna po kilku godzinach wrócił do domu, ponownie domagał się pieniędzy. Gdy usłyszał odmowę, uderzył żonę pięścią w twarz, a gdy ta upadła, kopał ją po całym ciele. Mężczyzna zabrał pieniądze i uciekł z domu. Ranna 44-latka wezwała policję.

Policjanci z Łańcuta ustalili, gdzie ukrywa się mężczyzna. Następnego dnia 45-latek został zatrzymany w Krakowie i przewieziony do łańcuckiej komendy. Tam usłyszał zarzuty rozboju i wymuszenia rozbójniczego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Przyznał się do ich popełnienia – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie.

Mężczyźnie grozi mu do 12 lat więzienia.  W przeszłości był karany za znęcanie się nad żoną. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama