„Pocałuj i jedź”. Tymczasowe miejsca postojowe wzdłuż ulicy Grottgera

W związku z trwającą przebudową placu dworcowego, wzdłuż ulicy Grottgera w Rzeszowie wyznaczono osiem tymczasowych miejsc postojowych typu „kiss & ride”. Na całowanie macie minutę.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

„Pocałunkowe” miejsca postojowe wyznaczono głównie z myślą o pasażerach kolei. Od końca kwietnia trwa bowiem budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, dla ruchu zamknięto plac dworcowy, na którym był postój taxi i tymczasowe miejsce postojowe. 

Zostało ono zamknięte, dlatego też wzdłuż ulicy Grottgera wyznaczono osiem tymczasowym miejsc postojowych typu „kiss & ride” („Pocałuj i jedź”). Charakteryzują je wymalowane żółtym kolorem „koperty”. Na parkingu „K & R” można stać tylko minutę. 

„Całowanie dozwolone do 1 minuty” – informują znaki drogowe. – To czas na wysadzenie lub zabranie pasażera – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

„Miłosne” miejsca postojowe będą do czasu zakończenia budowy RCK. Nie wykluczone, że ich lokalizacja się zmieni, gdy rozpocznie się przebudowa dróg w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera: od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego.

Advertisement

Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. To oznacza, że ulica Grottgera może b być ponownie zamknięta dla ruchu samochodowego. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo. Budowa RCK ma się zakończyć latem 2023 roku. Pochłonie ok. 74 mln zł. 

W pierwszym etapie budowany jest parking podziemny na placu przed głównym dworcem kolejowym. Parking ma pomieścić ponad 100 samochodów. – – W tym 30 będzie miejsc postojowych typu „kiss & ride” – wyjaśnia Artur Gernand.

Powstaną także miejsca postojowe dla taksówek i rowerów. Przebudowa wspomnianych dróg w rejonie dworca PKP to drugi etap inwestycji, trzecim i zarazem ostatnim będzie przebudowa budynku dworca. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne buduje Budimex.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama