Reklama

Na platformie społecznej Dobre Pomysły trwa konkurs pod nazwą „Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową”. Konkurs ma na celu promocję wycieczek rowerowych oraz zdrowego stylu życia.

Dobra pogoda i coraz dłuższy dzień powodują, że mieszkańcy Rzeszowa coraz chętniej przesiadają się na rowery. Rzeszowianie jeżdżą rowerami do pracy i szkół oraz instytucji publicznych i sklepów. Rowerzyści obecni są także na ulicach, ścieżkach i osiedlach. Podróżują po mieście i po trasach łączących Rzeszów z sąsiednimi miejscowościami.

– Każdy z mieszkańców Rzeszowa ma swoje ulubione miejsca wycieczek i trasy rowerowe. Warto podpowiedzieć innym, gdzie wybrać się na ciekawą przejażdżkę – mówi Monika Sanek-Żmuda ze Sprinet Polska, firmy współtworzącej platformę.

Konkurs „Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową” ma na celu prezentację ulubionych tras rowerowych rzeszowian. Na platformie społecznej Dobre Pomysły można zamieszczać propozycje wycieczek rodzinnych, przejażdżek rekreacyjnych, krótkiej trasy lub ekstremalnego wypadu. Warto napisać, co można zobaczyć podróżując rowerem oraz gdzie można odpocząć i zatrzymać się na posiłek. Istotne są także informacje dotyczące długości trasy, czasu przejazdu oraz kto, ze względu na wiek i umiejętności może z niej skorzystać. Stopień trudności przejazdu można oznaczyć kolorami: niebieski (łatwa), czerwony (wymagająca), czarny (ciężka). Można zamieszczać także zdjęcia z tras i mapy z oznaczonymi trasami.

Każdy mieszkaniec Rzeszowa, który chce skorzystać z platformy dobrepomysly.erzeszow.pl i zgłosić swoją propozycję trasy rowerowej w konkursie, może to uczynić przez wcześniejsze zalogowanie się na portal. Rejestracji dokonuje poprzez własne konto internetowe, inną opcją jest logowanie przez konto na profilu Facebook. Zgłaszając własną propozycję, należy skorzystać z formularza „dodaj pomysł” w projekcie „Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową”. Wszyscy zalogowani mieszkańcy mogą komentować zamieszczone propozycje, oceniać je lub zagłosować na nie.

– Na propozycje czekamy do 30 kwietnia br. Chcemy, by mieszkańcy Rzeszowa mogli skorzystać z zaproponowanych tras rowerowych już podczas tzw. “weekendu majowego” – mówi Monika Sanek-Żmuda.

Organizator projektu wybierze 3 propozycje tras rowerowych spośród 10 najwyżej ocenionych zgłoszeń, ich pomysłodawcy otrzymają nagrody. Dodatkowo, najbardziej aktywni użytkownicy w ujęciu całego konkursu, także zostaną nagrodzeni. Użytkownik serwisu, którego propozycja zostanie oceniona najwyżej otrzyma nagrodę indywidualną.

Konkurs trwa na portalu dobrepomysly.erzeszow.pl. Jest to internetowa platforma społeczna, która działa w oparciu o zasady crowdsourcingu. W swoim założeniu czerpie wiedzę oraz gromadzi dobre pomysły od społeczeństwa, które mają wspierać rozwój miasta. Platforma jest nowym kanałem wspomagającym komunikację samorządu z mieszkańcami. Jest współtworzona przez rzeszowski Urząd Miasta oraz firmę Sprinet Polska.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: