Zdjęcie: Przewozy Regionalne
Reklama

Dojazd na uczelnie? A może wycieczka w Beskid Niski? Od 1 kwietnia Przewozy Regionalne uruchamiają nowe połączenie – z Rzeszowa do Gorlic.

– Studenci i uczniowie będą mogli dojechać sprawnie do szkół, a turyści odwiedzić urokliwe zakątki Polski – uważa podkarpacki oddział Przewozów Regionalnych.

Uruchomienie pociągów do Gorlic to wspólna decyzja podkarpackiego i małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego wspierana przez sympatyków zrzeszonych w „KochamKolej.pl”. Pociągi do Gorlic z Rzeszowa po raz pierwszy wyjadą 1 kwietnia. Pasażerowie już raz jeździli tą trasą do 2006 r., gdy połączenie zostało zawieszone.

Połączenie z Rzeszowa do Gorlic będzie obsługiwane przez szynobus, który ze stolicy Podkarpacia będzie jeździł w piątki (odjazd o 15:20) i niedziele (odjazd o 14:35).

Powrót w piątki z Gorlic (odjazd o 17:41) do Jasła (przyjazd o 18:30). Niedzielny pociąg z Gorlic do Jasła (odjazd o 17:04, przyjazd o 17:53) będzie skomunikowany z pociągiem relacji Komańcza – Rzeszów (odjazd z Jasła o 17:58), tak aby podróżni w krótkim czasie mogli się przesiąść i kontynuować dalej podróż do Rzeszowa.

– Dodatkowo pociąg będzie także kursował w długie majowe weekendy – zapowiadają Przewozy Regionalne.

Na całej trasie pociągu obowiązuje atrakcyjna cenowo „Taryfa podkarpacka”. Bilet studencki w relacji Rzeszów – Biecz będzie kosztował 6,09 zł (normalny 12,42 zł), a w relacji Rzeszów – Gorlice 6,57 zł (normalny 13,40 zł).

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Po 1: Studenci jadący z tak daleka na pewno mieszkają w rzeszowie, więc pociąg weekendowy pewnie wystarczy.
    Po 2: Przydałoby się więcej pociągów z Rzeszów Główny w kierunku Boguchwały. Ten odcinek to zmarnowany potencjał. Przyjeżdżam z Przemyśla pociągiem i łatwiej i taniej i szybciej mi się przesiąść w drugi pociąg i dojechać na akademiki PRz niż tłuc sie autobusem przez miasto. Powinni zwiększyć liczbę kursów pociągów Główny Rzeszów Osiedle

  2. Zgadzam się z panią. Jeżeli pani nie wie, ostatnio wprowadzono linię InterCity Premium ( Pendolino ). Codziennie o godz. 5:44 pociąg ten wyjeżdża na trasę Rzeszów – Kraków – Warszawa, itd. Szybsza prędkość, dłuższa trasa no i oczywiście droższa cena. Powinni jednak wprowadzić wolniejszą, krótszą i zarazem tańszą linię. Dostępne są też inne linie, lecz one kursują różnie

  3. – Studenci i uczniowie będą mogli dojechać sprawnie do szkół…ciekawe w jaki sposób,skoro ten pociąg będzie jeździł tylko w weekendy,a nauka trwa od poniedziałku do piątku…

  4. Prosze niech mi ktos wyjasni Pociąg Rzeszow -Warszawa w Warszawie 10,06 a drugi 10 ,16 gdzie sens i logika .A zeby cos załatwic rano niema .Juz nie raz poruszam ten temat .Potrzebny pociag Rzeszow-Warszawa 5.30 rano dawno był taki pociąg i go zlikwidowano .A był bardzo potrzebny .Teraz chyba nie ma myslących logicznie .

Comments are closed.