Zdjęcie: Pixabay

80 tysięcy złotych – to pula nagród w konkursie imienia redaktora Janusza Majki na Podcast Roku. Twórcy mają czas na wysłanie swoich zgłoszeń do 15 października.

Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie, zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Organizatorzy ogłosili wysokość tegorocznej puli nagród w dniu, w którym na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Podcastu. Nagrody dla twórców fundują mecenasi konkursu.

– Pieniądze trafią do wybranych przez jury profesjonalistów oraz debiutantów. Ci ostatni również mogą też wygrać pakiet szkoleniowy wspierający ich w budowie i rozwoju  podcastów – podkreśla Tomasz Majka, syn radiowca, jeden z inicjatorów konkursu.

Przewidziano także nagrodę dla najlepszego podcastu stworzonego przez uczniów szkół średnich oraz wyróżnienia dla marek zlecających tworzenie podcastów i wspierających ten gatunek.

Partnerem strategicznym jest platforma Incredible Inspirations Sebastiana Kulczyka, która ufunduje specjalną nagrodę tematyczną w kategorii „Dziecko w świecie nowych technologii”. W tej kategorii jury będzie szukać podcastów opowiadających o świecie jutra i wpływie technologii na wszystkie dziedziny życia.

W składzie jury są m.in. Marcin Myszka, autor najpopularniejszego podcastu w 2020 roku “Kryminatorium”; Marcin Łukawski, dziennikarz Radia 357 oraz wykładowca Collegium Civitas; Karolina Hytrek – Prosiecka, była dziennikarka TVN; Szymon Jadczak, dziennikarz WP.pl; Bożena Targosz prezenterka, lektorka i trenerka medialna. 

Jak w środę informowały Wirtualne Media, do konkursu przesłano już ponad 120 zgłoszeń. Twórcy mają czas na wysłanie swoich zgłoszeń do 15 października br. Najlepsze prace wyłoni kilkunastoosobowe jury. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony podcastroku.pl – TUTAJ. Zwycięzców poznamy 21 listopada na gali finałowej w Rzeszowie. 

Partnerami konkursu są: Radio 357, Patronite.pl, Instytut Zamenhofa, Kuźniar Media & Voice House, Fundacja Pomocy Szkole im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie, agencja PR Molecule Group oraz Kancelaria Prawna BWW.

Patronat honorowy nad konkursem objęły wszystkie największe podkarpackie uczelnie wyższe, z którymi współpracował Janusz Majka: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama