Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

1 i 2 października hala sportowa Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w prawdziwe centrum kosmicznych innowacji. W tych dniach odbędzie się druga edycja hackathonu NASA Space Apps Challenge. Trwają zapisy. 

NASA Space Apps Challenge to największy kosmiczny hackathon na świecie, jego uczestnicy opracowują nowatorskie rozwiązania rzeczywistych wyzwań, wykorzystując przy tym dane satelitarne.   

Już po raz drugi, z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji, w Rzeszowie odbędzie się lokalna edycja tego wydarzenia. 1 i 2 października, hala sportowa Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w prawdziwe centrum kosmicznych innowacji.

Zespoły uczniów, nauczycieli, studentów i naukowców z Podkarpacia zmierzą się z wyzwaniami ogłoszonymi przez NASA. Uczestnicy powalczą   o nagrody finansowe i rzeczowe. – Najlepsze koncepcje zostaną poddane ocenie międzynarodowego jury mówi Kacper Moczarny, specjalista ds. realizacji projektów w PCI.

Udział w hackathonie jest bezpłatny i każdy może wziąć w nim udział. Organizatorzy zapraszają nie tylko zespoły, ale również pojedyncze osoby, które chcą spróbować swoich sił w międzynarodowym wydarzeniu.

W ubiegłym tygodniu NASA opublikowała 23 wyzwania, z którymi mogą zmierzyć się uczestnicy. Dotyczą one m.in. zmian klimatu, ulepszania już istniejących aplikacji kosmicznych czy zaprojektowania systemu magazynowania energii zasilającego łazik..

Autorzy najwyżej ocenionych rozwiązań z podkarpackiego hackathonu otrzymają także zaproszenia na wakacyjne staże i spotkania z inżynierami oraz menadżerami z firm lotniczych i kosmicznych z całego kraju.

Trzy koncepcje projektowe, wytypowane przez jury będą miały możliwość powalczyć o nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Zapisy do udziału w hackathonie trwają na stronie hackathon.pcinn.space.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama