Dwaj podkarpaccy europosłowie PiS Tomasz Poręba i Stanisław Ożóg znaleźli się w ścisłym kierownictwie partii – w Komitecie Politycznym.  – To dla mnie wielki zaszczyt i honor – mówi Poręba.

[Not a valid template]

 

W niedzielę odbyło się posiedzenie Rady Politycznej PiS, podczas którego wybierano nowy skład ścisłych władz partii, w tym Komitetu Politycznego.

Wiceprezesami PiS zostali: Beata Szydło, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Adam Lipiński, Mariusz Kamiński oraz Antoni Macierewicz. Błaszczak i Brudziński to nowi wiceprezesi partii, pozostali pełnili dotychczas te funkcje. Brudziński stanął również na czele Komitetu Wykonawczego PiS.

Komitet Polityczny PiS to z kolei jedno z najwyższych ciał statutowych partii Jarosława Kaczyńskiego. Do zadań Komitetu należy przede wszystkim prowadzenie bieżącej działalności partii, sprawowanie nadzoru nad działaniami prowadzonymi przez Klub Parlamentarny (Koła i Zespoły) oraz zatwierdzanie kandydatów PiS w wyborach do Sejmu RP i do Parlamentu Europejskiego.

Kaczyński: Poręba twardy i energiczny

W Komitecie Politycznym znalazło się 20 polityków PiS, a wśród nich dwaj podkarpaccy europarlamentarzyści Tomasz Poręba i Stanisław Ożóg. Poręba należy do nielicznych polityków PiS, do których Jarosław Kaczyński ma pełne zaufanie.

– Tomasz Poręba to niezwykle aktywny europoseł, który twardo i energicznie broni polskich interesów w Brukseli. Podnosi tam strategiczne dla naszego kraju sprawy i zabiega o jak najefektywniejsze wsparcie UE dla polskich projektów rozwojowych – mówił Kaczyński.

– To dla mnie wielki zaszczyt i honor, że zostałem wybrany ponownie do ścisłego kierownictwa PiS. Traktuję to jako wyraz docenienia mojej aktywności zarówno w Brukseli jak i w Polsce – komentuje Poręba, który jest już drugą kadencję europosłem PiS, w partyjnym Komitecie Politycznym zasiada od 2011 r.

Ożóg z kolei w Parlamencie Europejskim jest pierwszą kadencję, wcześniej był rzeszowskim posłem PiS. To, że znalazł się w Komitecie Politycznym może zaskakiwać, bo w 2014 r. w trakcie kampanii wyborczej do europarlamentu toczył cichą wojnę z Tomaszem Porębą. Ożoga w kampanii wspierało Radio Maryja, a Porębę sam Jarosław Kaczyński. Ożóg zresztą regularnie występuje na antenie stacji o. Tadeusza Rydzyka.

Poręba: Via Carpathia priorytetem

Tomasz Poręba twierdzi, że rząd PiS chce w najbliższych latach „podjąć wysiłek przełamania wielu ograniczeń w rozwoju naszego kraju zarówno tych administracyjnych jak i infrastrukturalnych”.

– Jako wiceprzewodniczący Komisji Transportu w PE będę nadal robić wszystko, by przez Polskę przebiegały strategiczne szlaki komunikacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem szlaku Via Carpathia – zapowiada Poręba.

Zarówno Tomasz Poręba, jak i Stanisław Ożóg w Parlamencie Europejskim należą Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

(ram, kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama