Podkarpaccy policjanci zebrali dary dla dzieci ukraińskich policjantów

Reklama

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspierają rodziny swoich kolegów z Ukrainy. Dla ich dzieci przygotowali miłą niespodziankę.

 

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie 

Chcąc pomóc rodzinom ukraińskich policjantów, którzy walczą w obronie swojej ojczyzny, policjanci i pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie, przy wsparciu NSZZ Policjantów Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie, zorganizowali zbiórkę. 

– Osoby uciekające przed wojną zabierają ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dzieci zabierają często tylko jedną ulubioną maskotkę. Gdy już znajdą się w bezpiecznym azylu, okazuje się, że ten jeden „umorusany miś” to za mało, by choć na chwilę zapomnieć o tragedii, która ich spotkała – podkreśla KWP w Rzeszowie. 

W policyjnym ośrodku w Polańczyku schronienie znalazło obecnie sześć rodzin policjantów z Ukrainy, w tym dziewięcioro dzieci. W piątek policjanci i pracownicy cywilni KWP zebrali m.in. zabawki, maskotki, zeszyty, bloki do malowania, kredki, flamastry, farby, klocki i puzzle. W piątek przekazano je dzieciom przebywającym w Polańczyku.

– Chwila wręczenia prezentów była bardzo wzruszająca dla obu stron. Uśmiechy, które zagościły na twarzach dzieci i ich mam, były najlepszym podziękowaniem – uważają funkcjonariusze z KWP Rzeszów, który zapowiadają kolejne zbiórki dla uchodźców przebywających pod policyjną opieką.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama