Reklama

Na pomysł Davida Camerona, premiera Wielkiej Brytanii, by odebrać imigrantom z Unii Europejskiej zasiłki na dzieci, zareagowali podkarpaccy posłowie Solidarnej Polski. Wysłali list do Ambasadora Brytyjskiego. Napisali w nim o ogrodowych szopach i przyczepach kempingowych bez prądu i toalet.

Autorami listu są posłowie Kazimierz Ziobro i Mieczysław Golba. – Polska jest krajem należącym do Unii Europejskiej, tymczasem traktowanie polskich obywateli w krajach zachodnich każe wątpić w przestrzeganie idei wspólnotowych – uważają parlamentarzyści.

Premier David Cameron opowiedział się za pozbawieniem pracujących legalnie imigrantów z krajów UE dodatku rodzinnego na dzieci, jeśli przebywają one w swoich krajach ojczystych. – To nie jedyny problem dotyczący Polaków mieszkających za granicą, ponieważ już teraz są oni dyskryminowani w instytucjach takich jak banki, urzędy, placówki oświatowe czy zdrowotne – twierdzą posłowie

W liście do Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce Robina Barnetta, Mieczysław Golba i Kazimierz Ziobro napisali, że o dyskryminowaniu Polaków w UK informują właściwie wszystkie polskie media.

„Nierzadko imigranci z Polski pracujący legalnie mieszkają w ogrodowych szopach lub przyczepach kempingowych pozbawionych prądu czy toalet. Kolejny problem, to wstrzymywanie lub opóźnianie wypłat lub nielegalne potrącanie pieniędzy za wymyślone przewinienia” – czytamy w liście posłów.

W kolejnym akapicie używają zwrotu „Szanowny Panie Ambasadorze”.

„W 1940 roku sam Król Angielski witał Premiera Władysława Sikorskiego na kolejowym dworcu. Byliśmy ulubionymi sojusznikami Anglii. Dzisiaj jako Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, uważamy, że władze Wielkiej Brytanii powinny równo traktować naszych Obywateli, na pełnoprawnych zasadach obowiązujących wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Głęboko wierzymy, że Pan Ambasador znając społeczeństwo polskie, jako naród bardzo pracowity i ambitny, poprze nasze stanowisko wobec niedyskryminowania polskich obywateli pracujących w Wielkiej Brytanii”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.