Reklama

W Berlinie rozpoczęły się lotnicze targi ILA Berlin Air Show 2014. Przed południem oficjalnie otwarto także wspólne stoisko województwa podkarpackiego, miasta Rzeszów i Doliny Lotniczej.

[Not a valid template]

Stoisko otworzył Wojciech Buczak, przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego. W krótkiej uroczystości wzięli Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, Ryszard Łęgiewicz, wiceprezes Doliny Lotniczej oraz Janusz Zakręcki, prezes Polskich Zakładów Lotniczych z Mielca.

– Nasz region jest nieodłącznie związany z lotnictwem, dlatego tak liczna reprezentacja Podkarpacia jest tutaj w Berlinie. Budujemy okazałe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Liczę, że podobna lotnicza impreza mogłaby niebawem zagościć w naszym województwie – powiedział podczas otwarcia naszego stoiska Wojciech Buczak.

Targi potrwają do niedzieli. Pierwsza część do czwartku przeznaczona jest dla fachowców, przedstawicieli firm związanych z lotnictwem i astronautyką. W tegorocznej edycji bierze udział ponad 60 firm z Polski, większość z Podkarpacia. Druga część otwarta, rozpocznie się w piątek i przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów lotnictwa.

ILA Berlin to największa niemiecka międzynarodowa wystawa lotniczo-kosmiczna. W obecnym kształcie odbywa się od 1992 roku na terenie lotniska Schoenefeld. Swoimi korzeniami sięga jednak roku 1909 kiedy to zorganizowano ekspozycję we Frankfurcie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W 2012 roku odbyła się po raz pierwszy na terenie Berlin Expo Center Airport. Blisko 1500 wystawców i prawie 270 samolotów sprawia, że ILA należą do największych lotniczych targów branżowych na świecie. Podczas poprzedniej edycji w 2012 roku Polska była oficjalnym krajem partnerskim.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama