Przejażdżka z morsami i pokaz policyjnego sprzętu stały się dziś hitem kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, mieszkańcy Rzeszowa nie zawiedli Orkiestry i chętnie napełniali puszki.

Prawdziwym hitem stała się dziś przejażdżka z rzeszowskimi morsami. Członkowie klubu „Sopelek” przewozili mieszkańców Rzeszowa na drugi brzeg Wisłoka. Łódź była łudząco podobna do promu, którym kiedyś mieszkańców Rzeszowa woził Stanisław Nitka. Każdy, kto wrzucił do skarbonki datek na WOŚP, mógł skorzystać z tej przeprawy.

– Zawsze chętnie wspomagam chore dzieciaczki i przyjeżdżam na rynek, by wrzucić coś do puszki – mówiła pani Monika mieszkanka Rzeszowa – Sama mam dwie córki, które czasem przebywają w szpitalach i wiem, jak dużą rolę spełnia tam sprzęt medyczny zakupiony przez Wielką Orkiestrę.

Zabawa trwała również na rzeszowskim Rynku. Od godz. 12 trwały tam  licytacje, koncerty i pokazy. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz przygotowany przez policyjnych antyterrorystów oraz pokaz robota pirotechnicznego, służącego do podejmowania ładunków wybuchowych. – Mi najbardziej podobał się radiowóz i policyjny motocykl. Fajny był tez robot, co rozbrajał bomby – mówił 8 letni Mikołaj z Rzeszowa, który na Rynku bawił się wraz z rodzicami i rodzeństwem. – Wiem, że dziś zbierają pieniążki na karetki i aparaty do ratowania chorych dzieci. Dużo wrzuciłem i mam dużo serduszek – cieszył się Mikołaj.

Za 100 zł sprzedano przejazd samochodem pancernym BRDM-2 wraz z możliwością dowodzenia i strzelania z repliki działka nieznajdującego się na wieżyczce pojazdu, którego cena wywoławcza wynosiła 40 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do godziny 21 trwają licytacje w TVP Rzeszów. Do zdobycia: rękawice bokserskie Mike’a Tysona, konik huculski Premier, koszulka Roberta Lewandowskiego z jego autografem, złoty medal siatkarzy Asseco Resovii przekazany przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, dzień na stanowisku marszałka województwa podkarpackiego oraz dokument strategia województwa z podpisem marszałka Władysława Ortyla, szklany zegar stołowy ozdobiony reprodukcją Gustawa Klimta – „Drzewo życia” oraz zestaw porcelanowych filiżanek przekazany Orkiestrze przez Małgorzata Chomycz-Śmigielską, wojewodę podkarpackiego,, ikona Chrystusa Pantokratora napisana według VI – wiecznej, najstarszej ikony Chrystusa Pantokratora,, zaproszenie dla dwóch osób na kolację z europosłanką Elżbietą Łukacijewską, weekendowy pobyt w placówce Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Stuposianach.

Można dzwonić na numer: 17 86 13 337.

Co na Podkarpaciu jest jeszcze licytowane? Szczegóły czytaj TUTAJ.

W ciągu 22 finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rzeszowskie szpitale otrzymały sprzęt o wartości ponad 11,5 mln zł. Na godz. 20 zaplanowane jest Światełko do nieba. Po nim nastąpi pokaz sztucznych ogni oraz występ teatru iluminacyjnego. O 20.45 zagra gwiazda tegorocznego finału WOŚP zespół Ratatam.

rzeszownews@gmail.com

Reklama