Podkarpacka komenda ma nowych policjantów. Złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

19 nowo przyjętych funkcjonariuszy zasiliło szeregi podkarpackiej policji. We wtorek wypowiedzieli słowy roty ślubowania i odebrali legitymacje służbowe.

 

To już trzecia w tym roku uroczystość ślubowania nowych policjantów, która odbyła się w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tym razem w szeregi podkarpackiej policji wstąpiło 17 mężczyzn i 2 kobiety.

W uroczystości ślubowania uczestniczyli insp. Paweł Filipek, wiceszef podkarpackiej policji, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, a także szefowie rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Spraw Wewnętrznych (policja w policji), naczelnicy wydziałów KWP oraz komendanci jednostek, do których trafią młodzi funkcjonariusze.

Wybraliście zawód trudny, niebezpieczny i wymagający poświęcenia. Ale przyniesie wam też wiele satysfakcji, zadowolenia oraz wdzięczności ze strony społeczeństwa. Pamiętajcie, że na waszych barkach spoczywa zaszczytny obowiązek obrony najwyższych wartości, jakimi są życie, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli – mówił insp. Paweł Filipek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Apelował do nowo przyjętych policjantów, by swoje obowiązki wykonywali rzetelnie, z poszanowaniem godności każdego człowieka i jego praw. Insp. Filipek prosił też rodziny funkcjonariuszy, obecne podczas uroczystości, o ich o zrozumienie i wsparcie na co dzień.

– Teraz przed młodymi policjantami kilkumiesięczne szkolenie podstawowe i adaptacja zawodowa. Potem funkcjonariusze rozpoczną służbę w swoich macierzystych jednostkach. Trafią do Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend powiatowych w Dębicy, Jarosławiu, Mielcu, Lesku, Stalowej Woli, Leżajsku i Nisku – poinformowała KWP Rzeszów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama