Podkarpacka policja ma 17 nowych funkcjonariuszy. Oto oni [ZDJĘCIA]

21
Reklama

14 policjantów i 3 policjantki złożyło w środę ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Od jej szefa odebrali policyjne odznaki. 

 

– Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji. Muszą przejść jeszcze szkolenie podstawowe i proces adaptacyjny – poinformowała KWP w Rzeszowie.

17 policjantów wypowiedziało w środę rotę ślubowania, stając się tym samym pełnoprawnymi funkcjonariuszami. Odznaki wręczył im insp. Henryk Moskwa, komendant wojewódzki policji w Rzeszowie. 

W uroczystym ślubowaniu nowych policjantów uczestniczyła także Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, która funkcjonariuszom złożyła gratulacje i życzenia. 

Policjanci, po szkoleniu podstawowym, trafią do swoich jednostek macierzystych – Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie, Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend w Stalowej Woli, Rzeszowie, Przemyślu, Tarnobrzegu, Jarosławiu i Lubaczowie.

Środowe ślubowanie było już szóstym w tym roku. W sumie do podkarpackiej komendy przyjęto 244 policjantów. W KWP w Rzeszowie pracuje ok. 4,5 tys. funkcjonariuszy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

21 KOMENTARZE

  1. Najbardziej znienawidzona grupa społeczna po rządzie to POlicja! Nienawidzę tych ignorantów… arogancja, chamstwo, buta, pycha i nic więcej! Margines społeczny! Ta Psia Grypa powinna wybić ten szajs do zera!

  2. Kultura ludzi widzę jest na coraz wyższym poziomie, żenujące komentarze z jednym wyjątkiem. A jak coś się stanie to potem pretensje, że nie było na miejscu policji itp. Polak mądry po szkodzie? niekoniecznie, niestety.

  3. Czytam te komentarze poniżej i szczerze mówiąc takiego koncertu nienawiści w wykonaniu pospolitych spi***olin społecznych dawno nie widziałem. Społeczneństwo nie będzie miało za złe kiedy z niego znikniecie.

  4. Chodziłem z jednym z panów do szkoły średniej. Pan w szkole średniej nie potrafił czytać, składał litery. Ogólnie był traktowany jak niespełna rozumu. I teraz ten pan jest w policji. Uszczypnijcie mnie ludzie…

    • Kolegów teraz szukasz? Każdy Wasz komentarz pokazuje, że nie wiecie o czym mówicie, jak i ile trzeba determinacji i predyspozycji. Jasne, niektórzy przez znajomości, ale tak jest przecież w każdym zawodzie, więc zamiast rzucać kamień- zobacz czy ty komuś pracy nie załatwiłeś. Policjanci są tacy jakich widzicie teraz, bo za niecałe 2 tysiące nikt nie będzie rezygnował z wolnych weekendów i rodzinnych świąt. A jak chcą podnieść “prestiż” zawodu, to komentują wszyscy że chorzy na grypę. To jak mają walczyć o swoje i o wasze, jeżeli nawet wy przeciwko nim?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ