Podkarpacka policja ma 17 nowych funkcjonariuszy. Oto oni [ZDJĘCIA]

21
Reklama

14 policjantów i 3 policjantki złożyło w środę ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Od jej szefa odebrali policyjne odznaki. 

 

– Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji. Muszą przejść jeszcze szkolenie podstawowe i proces adaptacyjny – poinformowała KWP w Rzeszowie.

17 policjantów wypowiedziało w środę rotę ślubowania, stając się tym samym pełnoprawnymi funkcjonariuszami. Odznaki wręczył im insp. Henryk Moskwa, komendant wojewódzki policji w Rzeszowie. 

W uroczystym ślubowaniu nowych policjantów uczestniczyła także Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, która funkcjonariuszom złożyła gratulacje i życzenia. 

Policjanci, po szkoleniu podstawowym, trafią do swoich jednostek macierzystych – Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie, Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend w Stalowej Woli, Rzeszowie, Przemyślu, Tarnobrzegu, Jarosławiu i Lubaczowie.

Środowe ślubowanie było już szóstym w tym roku. W sumie do podkarpackiej komendy przyjęto 244 policjantów. W KWP w Rzeszowie pracuje ok. 4,5 tys. funkcjonariuszy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

21 KOMENTARZE

  1. Kolegów teraz szukasz? Każdy Wasz komentarz pokazuje, że nie wiecie o czym mówicie, jak i ile trzeba determinacji i predyspozycji. Jasne, niektórzy przez znajomości, ale tak jest przecież w każdym zawodzie, więc zamiast rzucać kamień- zobacz czy ty komuś pracy nie załatwiłeś. Policjanci są tacy jakich widzicie teraz, bo za niecałe 2 tysiące nikt nie będzie rezygnował z wolnych weekendów i rodzinnych świąt. A jak chcą podnieść “prestiż” zawodu, to komentują wszyscy że chorzy na grypę. To jak mają walczyć o swoje i o wasze, jeżeli nawet wy przeciwko nim?

  2. Trafna uwaga, tam gdzie być powinni to ich nigdy nie ma. Uwielbiają zajmować się tym czym nie powinni, boją się ich nie ci co powinni, stąd ten szacunek społeczeństwa.

  3. Najbardziej znienawidzona grupa społeczna po rządzie to POlicja! Nienawidzę tych ignorantów… arogancja, chamstwo, buta, pycha i nic więcej! Margines społeczny! Ta Psia Grypa powinna wybić ten szajs do zera!

  4. Kultura ludzi widzę jest na coraz wyższym poziomie, żenujące komentarze z jednym wyjątkiem. A jak coś się stanie to potem pretensje, że nie było na miejscu policji itp. Polak mądry po szkodzie? niekoniecznie, niestety.

  5. Czytam te komentarze poniżej i szczerze mówiąc takiego koncertu nienawiści w wykonaniu pospolitych spi***olin społecznych dawno nie widziałem. Społeczneństwo nie będzie miało za złe kiedy z niego znikniecie.

  6. Chodziłem z jednym z panów do szkoły średniej. Pan w szkole średniej nie potrafił czytać, składał litery. Ogólnie był traktowany jak niespełna rozumu. I teraz ten pan jest w policji. Uszczypnijcie mnie ludzie…

Comments are closed.