Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

O ponad połowę zmniejszyła się liczba wypadków na podkarpackich drogach w okresie Wszystkich Świętych. 

W poniedziałek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podsumowała to, co się działo na podkarpackich drogach od czwartku do niedzieli w ramach policyjnych działań “Znicz”. 

Podczas czterodniowej akcji odnotowano 11 wypadków – o 14 mniej niż w ubiegłym roku (w 2018 roku – 25), w których 12 osób zostało rannych. Doszło też do tragicznego zdarzenia. W czwartek w Woli Cichej niedaleko Rzeszowa autobus śmiertelnie potrącił 19-latka. W 2018 r. zginęły trzy osoby.

Na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego policjanci odnotowali jeszcze trzy inne wypadki, w których cztery osoby zostały ranne. Od czwartku do niedzieli doszło do 43 kolizji.

Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich to 19-latek, który kierował motorowerem i spowodował kolizję. Trzy osoby wsiadły za kierownicę pod wpływem środków odurzających. 

– W akcji uczestniczyło ponad 330 policjantów różnych pionów, których wspierali funkcjonariusze żandarmerii wojskowej i straży miejskiej – poinformował w poniedziałek nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.  

W tym roku podczas akcji „Znicz” policjanci w całym województwie zatrzymali 38 nietrzeźwych kierujących, w ub. r. – 58. Najwięcej kierowców na “podwójnym gazie” w ciągu tych czterech dni zatrzymano w niedzielę – 14. W sobotę i piątek po 10, w czwartek – 4. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: