Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie weryfikuje sygnały o rzekomej działalności sutenerów na granicy polsko-ukraińskiej. 

Sygnały na ten temat pojawiają się w mediach społecznościowych w związku z ucieczką do Polski obywateli Ukrainy przed wojną Rosji.

Na Wykop.pl czytamy: „Gdy przebywasz na przejściach granicznych, zwróć uwagę na mężczyzn i kobiety, którzy wybierają z tłumu bardzo młode kobiety, samotne lub z dziećmi i namawiają je natarczywie, że je zabiorą i oferują im podwózkę lub dach nad głową”. 

W środę Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zapewniła, że każdy sygnał o rzekomym pojawieniu się sutenerów w pobliżu granicy jest sprawdzany. 

– Do tej pory żaden nie znalazł potwierdzenia. Do podkarpackiej policji nie wpłynęło żadne zgłoszenie o takim przestępstwie. Niemniej jednak ta kwestia pozostaje w naszym szczególnym zainteresowaniu – poinformowała KWP w Rzeszowie. 

W przygranicznych punktach recepcyjnych są nie tylko patrole umundurowane, ale również funkcjonariusze pionu kryminalnego, by nikt nie padł ofiarą przestępstw – kradzieży, oszustwa czy właśnie związanych z handlem ludźmi.

– Uważajmy na osoby, które składają nieuczciwe oferty pomocy, przewoźników, którzy za wysoką opłatę proponują transport. Reagujmy w takich sytuacjach, zgłaszajmy to odpowiednim służbom – apeluje podkarpacka policja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama