Reklama

W najbliższy weekend (7-8 marca) w Rzeszowie odbędzie się VII Podkarpacki Bollyday. To okazja do spotkania się z barwną i bogatą kulturą Indii.

[Not a valid template]

 

Bollyday organizuje Rzeszowski Dom Kultura filia „Zalesia”. Wstęp na imprezę bezpłatny. Podkarpacki Bollyday to coroczne impreza kulturalna, podczas której uczestnicy mają możliwość bezpośredniego spotkania z kolorowym światem Indii. Każdego roku organizatorzy starają się ukazać jak najpełniej bogactwo kultury indyjskiej.

Podczas imprezy należy spodziewać się wielu nowych atrakcji, ponieważ jej siódma edycja będzie miała postać dwudniowych Otwartych Dni Kultury Indyjskiej. W szerokim wachlarzu przygotowanych prezentacji, warsztatów i pokazów, coś ciekawego dla siebie znajdą zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe.

Start imprezy podczas obu dni zaplanowany został na godzinę 17:00.

Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają do RDK Kultury filia „Zalesie” przy ul. Wieniawskiego. Odbędą się warsztaty i prezentacje poświęcone kulturze indyjskiej. Wśród nich znajdą się m.in. prelekcja Dariusza Rusina na temat kultury Indii, warsztaty gotowania wegetariańskiego, degustacja herbaty i potraw indyjskich, warsztaty zdobienia ciała henną oraz prezentacja naturalnych kosmetyków.

Drugi dzień imprezy odbędzie się w RDK filia „Biała” przy ul. Kardynała Karola Wojtyły 164. Tego dnia dominować będą widowiskowe pokazy tańca indyjskiego. Na scenie zaprezentuje się Akademia Tańca Orientalnego „BhavRati”, Kisiori Priya oraz uczestnicy zajęć prowadzonych na co dzień w filiach RDK.

Taneczne występy uzupełni prezentacja dr med. Tomasza Nocunia na temat zdrowia kobiet, która będzie doskonałym dopełnieniem programu dla obchodzonego w tym dniu Święta Kobiet.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: