Fot. Youtube.com / The Voice of Poland. Na zdjęciu Izabella Szafrańska

W czwartek (2 maja) w zamkowej fosie odbędzie się Podkarpacki Festiwal Patriotyczny im. mjr. Adama Kowalskiego 2024. Wystąpią na nim wokaliści znani z programu The Voice of Poland. 

Wydarzenie rozpocznie przemarsz o 12:30 z rzeszowskiego Rynku z Orkiestrą Wojskową w Rzeszowie pod scenę w fosie Zamku Lubomirskich. Po odśpiewaniu hymnu, na scenie wystąpią młodzi artyści – uczniowie Dominika Kindrat Vocal Studio – Sara Niemczyk, Lena Karbowska, Aleksandra Kostek, Wojciech Malinowski, Alina Pasichniuk  – a także Robert Uchwat.

Po południu w koncercie „Naprzód do boju żołnierze” zobaczycie i usłyszycie solistów i grupy artystyczne z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

Gwoździem programu będzie koncert „Niepodległej” w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej z zespołem oraz gościnnym udziałem Marcina Sójki, zwycięzcy 9. edycji programu The Voice of Poland. Znani i cenieni wokaliści wykonają najpiękniejsze piosenki patriotyczne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas koncertu usłyszycie też wiersze mjr. Adama Kowalskiego w melorecytacjach Mateusza Witczuka. Całość zamknie plenerowy pokaz filmu „Powstaniec 1863”.  

Festiwalowi towarzyszyć będzie tradycyjnie Rzeszowski Turniej Rycerski Zakonu Rycerzu Boju Dnia Ostatniego, a także stoiska militarne i historyczne. Organizatorem Festiwalu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama