Zdjęcie: Materiały Estrady Rzeszowskiej
Reklama

Masz zespół, który gra szeroko pojętą muzykę alternatywną? Zgłoś się do Podkarpackiego Przeglądy Zespołów Alternatywy 4. Do wygrania możliwość zagrania koncertu na miejskich imprezach lub juwenaliach oraz godziny w studiu nagrań. 

Z czym wam się kojarzą „Alternatywy 4? Chyba każdemu automatycznie z popularnym w latach 80. serialem Stanisława Barei. W wydaniu podkarpackim „Alternatywy 4” znaczą jednak coś zupełnie innego.

Dlaczego? Bo w tym przypadku chodzi o przegląd zespołów alternatywnych – Podkarpacki Przegląd Zespołów Alternatywnych – Alternatywy 4, który wspólnie organizuje portal muzykoholicy.com, rzeszowski pub Underground i Estrada Rzeszowska.

Zespoły, które są zainteresowane wzięciem udziału w przeglądzie, swoje zgłoszenia mogą wysłać poprzez formularz internetowy dostępny na stronie muzykoholicy.com. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 stycznia.  

Ważne, aby w zgłoszeniu znajdował się przede wszystkim opis zespołu oraz muzyki, którą gra, a także demo z minimum trzema autorskimi utworami (co najmniej 8 minut  nagrania). Na podstawie przesłanej muzyki jury będzie wybierać finałową trójkę, która 28 lutego zaprezentuje się podczas koncertu w rzeszowskim Undergroundzie o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Wyniki kwalifikacji do koncertu finałowego zostaną podane 27 stycznia. Od tego dnia do 3 lutego na stronie muzykoholicy.com trwać będzie głosowanie internautów. To oni wybiorą czwarty zespół, który wystąpi podczas koncertu finałowego 28 lutego. 

Na zwycięzców przeglądu czekają ciekawe nagrody. Laureat I miejsca zgarnie możliwość zagrania koncertu podczas Rockowej Nocy 2019 lub Festiwalu Przestrzeni Miejskiej oraz sesję nagrań w studiu Estrady Rzeszowskiej (20 godzin plus mix).

Za II miejsce przewidziana jest możliwość zagrania koncertu podczas rzeszowskich juwenaliów. Natomiast laureat III miejsca będzie mógł zagrać indywidualny koncert w Undergroundzie.

W ramach przeglądu przewidziano także nagrodę publiczności. To będzie profesjonalna sesja zdjęciowa dla zespołu oraz 500 zł do wykorzystania w Undergroundzie (do końca maja).

Ponadto, wszyscy uczestnicy finału mogą liczyć na profesjonalne nagranie koncertu finałowego, warsztaty przygotowane przez Vinci Music House oraz kupony do wykorzystania w Lord Jack Rzeszów oraz ExitMania Escape Room Rzeszów.

Fot. Materiały organizatora

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: