Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Joanna Kulig, "Zimna wojna"

Do 23 maja trwa nabór do szóstej edycji Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego 2022. Do podziału będzie ponad 1,6 mln zł. 

W ciągu pięciu poprzednich edycji konkursu, PKF wsparła produkcję 18 filmów, m.in. niedawno nominowany do Złotej Palmy w Cannes film Jerzego Skolimowskiego „IO”, nagrodzony na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni film „Sonata”, a także nominowane do Oscara produkcje: „Zimna wojna”, „Boże Ciało”, oraz filmy uznanych reżyserów, m.in. „Ułaskawienie” (reż. J. J. Kolski, 2018) i „Eter” (reż. K. Zanussi, 2018).

Przy wsparciu funduszu powstały także filmy z gatunku kina familijnego: „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” (reż. T. Szafrański, 2019) oraz „Tarapaty 2” (reż. M. Karwowska, 2020), animowana filmowa adaptacja komiksu Saschy Hommera „Insekt” (reż. M. Podolec, 2021), oraz długo wyczekiwany dokument „Śniła mi się Połonina” (reż. R. Żurakowski, 2022) o słynnej Chatce Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach.

Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy powstał w 2017 roku. Wspiera produkcje filmowe  związane z Podkarpaciem. Filmy mają się promować kulturę, turystykę i gospodarkę naszego regionu. Aby otrzymać dofinansowanie z PKF, produkcje muszą nawiązywać tematycznie i poprzez twórców do Podkarpacia. Nabór do szóstej edycji konkursu potrwa do 23 maja. Regulamin oraz wniosek znajduje się na stronie podkarpackifilm.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Budżet funduszu w 2022 roku wynosi ponad 1,6 mln zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama