Zdjęcie: Pixabay

Mieszkańcy Podkarpacia dostają SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Sanepid ostrzega, by nie otwierać linku w otrzymanej wiadomości. 

„Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie…” – takiej treści SMS-y trafiają do mieszkańców naszego województwa. W wiadomości podany jest link do strony. 

– To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nieklikanie w przesłany link!!!” – apeluje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Rzeczniczka WSSE Dorota Gibała przypomina, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy SMS o następującej treści: „Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play” – wyjaśnia Dorota Gibała. 

Treść SMS-a na poniższym zdjęciu jest fałszerstwem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama