Zdjęcie: Pixabay

Wystąpią teatry amatorskie, ale na zawodowej scenie i przed profesjonalnym jury. W czwartek, 2 grudnia, w Rzeszowie rozpocznie się przegląd podkarpackich teatrów offowych.

Do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przyjedzie 5 zespołów: Teatr Formy PARRA z Ustrzyckiego Domu Kultury w Ustrzykach Dolnych, Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, Teatr Okna z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, Rafał Paśko Teatr Jednego Aktora, Teatr S.A.N, a także Teatr Kąt z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Teatry, zanim zaprezentują swoje spektakle, wezmą udział w warsztatach wokalnych i aktorskich. Poprowadzą je zawodowi artyści. A w piątkowe i sobotnie popołudnie, na Dużej Scenie Teatru, zespoły wystąpią przed publicznością i jury. W programie jest też koncert Moniki Adamiec oraz spektakl aktorów Latającego Teatru Kantorowi  artyści wystąpią z przedstawieniem „Kantor tu jest”.

Ogłoszenie wyników odbędzie się w sobotni wieczór. Bilety na prezentacje oraz wydarzenia towarzyszące, w cenach 5-10 zł, można kupić w kasie teatru lub poprzez stronę www.teatr-rzeszow.pl. Podkarpackie Konfrontacje Teatralne organizowane są w ramach ogólnopolskiego programu Przestrzenie Sztuki.

(la)

PROGRAM

3 grudnia (piątek):

– 16:00 JESZCZE ZATAŃCZYMY JESZCZE ZAŚPIEWAMY / Teatr Formy PARRA z Ustrzyk Dolnych / reż. Grażyna Kaznowska,

– 17:30 SiOStry / Młodzieżowy Teatr Małych Form ferment z Dębicy / reż. Dominika Migoń-Madura,

– 18:30 #HEN / Teatr S.A.N z Przemyśla / reż. Rafał Paśko,

– 20:30 STOJĘ NA SCENIE / koncert Moniki Adamiec / Foyer.

4 grudnia (sobota):

– 14:00 TAŃCE W BALLYBEG / Teatr Kąt z Jarosławia / reż. Paweł Sroka,

– 15:30 BAJKI DLA… / Teatr Okna ze Stalowej Woli / reż. Grzegorz Prokop,

– 18:30 KANTOR TU JEST / spektakl na zakończenie w wykonaniu Latającego Teatru Kantorowi,

– 19:40 Ogłoszenie werdyktu jury i zakończenie konfrontacji.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama