Reklama

Trzy podkarpackie szpitale – jeden w Przemyślu i dwa w Rzeszowie – są przygotowane na przyjęcie poszkodowanych Ukraińców w trwających na Ukrainie krwawych zamieszkach.

Zarząd województwa podkarpackiego podjął uchwałę, która w poniedziałek 24 lutego trafi pod obrady radnych sejmiku województwa. Uchwała dotyczy stanowiska samorządu w związku z sytuacją na Ukrainie. Tadeusz Pióro, członek zarządu województwa, powiedział na konferencji, że Szpital Wojewódzki im. Św. Ojca Pio w Przemyślu już od dłuższego czasu jest gotowy na przyjęcie ewentualnych pacjentów z Ukrainy.

– Wydawało się, że takiej potrzeby nie będzie, teraz to staje się jednak bardziej prawdopodobne, że nasze szpitale będą musiały przyjąć osoby z Ukrainy – mówił Tadeusz Pióro. – Potwierdzam, że trzy nasze szpitale, czyli szpital wojewódzki w Przemyślu, Szpital Nr 2 w Rzeszowie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. F. Chopina w Rzeszowie są przygotowane do przyjęcia chorych i poszkodowanych. Przygotowane jest też rzeszowskie pogotowie, gdyby trzeba było przewozić pacjentów między szpitalami.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Piór powiedział także, że w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu od 10 dni przebywa młody mężczyzna z Ukrainy, któremu udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Chętni do wyjazdu na Ukrainę są również lekarze ze szpitala w Przemyślu, by nieść pomoc rannym w zamieszkach. – Dyrektor szpitala deklaruje, że umożliwi lekarzom wyjazd, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo pacjentów przebywających w przemyskim szpitalu – powiedział Tadeusz Pióro,

Wyjazd lekarzy powinien odbywać się w ramach organizacji takich jak np. Polski Czerwony Krzyż czy Lekarze Bez Granic. Wtedy mieliby zapewnione większe bezpieczeństwo i ochronę prawną.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama