Niebawem rozpocznie się budowa amfiteatru na osiedlu Krakowska – Południe w Rzeszowie. To zwycięski projekt pierwszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Urząd Miasta w Rzeszowie podpisał z umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „Fudali” z Głogowa Młp., które zwyciężyło w ogłoszonym przez ratusz przetargu na zrealizowanie inwestycji. Do przetargu stanęły trzy firmy. Oferta firmy „Fudali” okazała się najkorzystniejsza i to ona została wybrana na wykonawcę amfiteatru. Scenę wybuduje za 477 tys. złotych.

Firma ma czas na zakończenie inwestycji do końca listopada br., ale urzędnicy liczą, że uda się roboty zakończyć wcześniej.

Całkowity koszt budowy amfiteatru wynosi ponad 500 tys. zł. Oprócz sceny, wokół niej mają być wykonane nasadzenia, teren obiektu ma być wyrównany i podniesiony. Firma przygotowuje się do rozpoczęcia budowęysceny. Miasto w niedługim czasie będzie przyjmowało oferty od firm, które zadbają o elektrykę sceny.

– To druga część zagospodarowania terenu. W ubiegłym roku wybudowaliśmy tam plac zabaw. Natomiast na rok 2015 w wieloletniej prognozie finansowej jest zapisane ponad 4 mln zł na kolejny etap inwestycji – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Budowa sceny jest częścią większego projektu „Zagospodarowanie terenów zieleni na os. Krakowska – Południe”.

– Planujmy tam zbudować ścieżkę rowerową, dwa place zabaw, siłownię na świeżym powietrzu, boisko do piłki nożnej i koszykówki. Ponadto, cały plac będzie ogrodzony i monitorowany – zapowiada Pawlak.

Miasto zaplanowało również tzw. małą architekturę, czyli ławeczki i kosze na śmieci.

Budowa amfiteatru na os. Krakowska – Południe jest realizowana z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2014. Ten projekt podczas pierwszej edycji RBO zdobył najwięcej głosów – 3286.

redakcja@rzeszow-news.p

Reklama