Zarzuty podrabiania banknotów i wprowadzania ich do obiegu usłyszał 37-letni mieszkaniec Lipin Dolnych. Mężczyzna na domowej drukarce produkował banknoty.

37-latek został zatrzymany przez policjantów z komendy w Nisku. W ub. czwartek ok. godz. 17:00 dyżurny niżańskiej policji został telefonicznie powiadomiony  o mężczyźnie, który w barze w Rudniku nad Sanem zapłacił za jedzenie podrobionym 100-złotowym banknotem. Gdy otrzymał resztę w bilonie, wyszedł z baru.

Policjanci szybko zatrzymali mieszkańca Lipin Dolnych w Krzeszowie. Znaleźli przy nim kolejne 3 fałszywe banknoty 100-złotowe. Początkowo mężczyzna tłumaczył, że otrzymał je od pracodawcy. Ostatecznie w trakcie przesłuchania przyznał, że wcześniej kilkakrotnie płacił podrobionymi pieniędzmi w swojej okolicy. Przyznał się także do ich wydrukowania.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci w domu 37-latka zabezpieczyli komputer i drukarkę służącą do przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty podrabiania banknotów i wprowadzania ich do obiegu. Prokuratura Rejonowa w Nisku zastosowała wobec niego policyjny dozór.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama